Strony

19 kwietnia 2016

Rhiannon Frater - OblężenieEpidemia zombie obraca cywilizację w gruzy. W Teksasie grupa rozbitków znajduje niepewne schronienie w małym miasteczku. Broniąc swojego fortu, muszą stawiać czoło nie tylko hordom umarłych, ale też atakom uzbrojonych bandytów.
Katie godzi się w końcu ze śmiercią swojej żony. Poślubia Travisa, którego tymczasem mieszkańcy fortu obwołują burmistrzem, i zachodzi z nim w ciążę. Jenni, jej pasierb Jason i Juan – prawa ręka Travisa – tworzą szczęśliwą rodzinę, mimo że Jenni cierpi na zespół stresu pourazowego. Obie kobiety są nieustraszonymi pogromczyniami żywych trupów.
W „Oblężeniu” mieszkańcy Ashley Oaks ze zdumieniem dowiadują się, że wiceprezydent kraju ocalał i dowodzi resztkami armii Stanów Zjednoczonych. Niedobitki rządu USA mają specjalne plany wobec grupy zdeterminowanych rozbitków…

I dotarłam do ostatniego tomu jednych z lepszych książek o zombie. Co tym razem przygotowała autorka?

Powracamy do przygód Jenni, Katie, Trvisa, Juana i wielu, wielu innych bohaterów. Każdy z nich ma ważną rolę do odegrania i każdego z nich polubiłam. No prawie każdego, gdyż jest jeszcze Blanche (jej to nie da się lubić)… Niebezpieczeństwo na bohaterów czyha nie tylko ze strony zombie, ale także innych ludzi. Autorce udało wykreować bardzo żywe i realne postacie z którymi dosyć łatwo się utożsamić. Szkoda, że trzeba się teraz z nimi rozstać.

Nie mogłam uwierzyć (ponownie), że autorka jest zdolna do takich posunięć… Pojawiają się fragmenty, które wywołują łzę w oku… Mamy do czynienia także ze sporą dawką śmierci bohaterów – także tych głównych i ważnych dla całej akcji. Rhiannon Frater rozszerza również wątek duchów, który pojawił się już w „Konfrontacji”, ale teraz robi się jeszcze ciekawszy. Książkę czyta się jednym tchem, najlepiej bez zbędnych przerw, gdyż bardzo ciężko się od niej oderwać. Cały czas się coś dzieje i nie sposób się nudzić. Poznajemy odpowiedzi na wszystkie dręczące nas pytania – i to najważniejsze – kim jest Niewidzialna Ręka (chociaż w pewnym momencie idzie się tego domyślić). Muszę przyznać, że jest to jedna z najlepszych trylogii o zombie jakie przyszło mi czytać. Na pewno powrócę do niej w przyszłości.


Moja ocena: 5+/6

Tytuł: Oblężenie
Tytuł oryginalny: Siege
Seria: Zmierzch świata żywych/As the World Dies #3
Autor: Rhiannon Frater
Premiera: 15.10.2013r.
Ilość stron: 384
Wydawca: Wydawnictwo Vesper
Cena: 35,90 zł
 


Pierwsze dni | Konfrontacja | Oblężenie

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway