Strony

14 czerwca 2016

Lee Child - Poziom śmierciW Margrave wszystko wygląda na idealne. Położone w sennej Georgii, miasteczko ożywa jedynie wieczorami, jednak lokalny biznes znakomicie prosperuje nawet mimo braku klientów. Zero problemów. Zero przemocy - Jack Reacher ma zamiar spędzić tu leniwy weekend, jednak, gdy tylko przekracza granice mieściny, zostaje aresztowany.

W Margrave popełniono właśnie pierwsze od trzydziestu lat morderstw, a świadkowie widzieli nieopodal miejsca zbrodni właśnie Reachera. Tłumaczenia nie zdają się na nic - przybysz jest obcy, a mieszkańcom mieściny wyraźnie zależy na tym, by pozbyć się natręta.

Reacher ląduje w więzieniu, na poziomie śmierci - w miejscu, gdzie znajdują się skazani na dożywocie. Kilkadziesiąt godzin spędzonych w towarzystwie zatwardziałych kryminalistów upewnia Reachera, że nie popuści. Dowie się, dlaczego i w co właściwie wdepnął. A potem pociągnie winnych do odpowiedzialności. Margrave ma swoje brudne tajemnice i właśnie przyszła pora, by ujrzały światło dzienne.

Parę lat temu miałam okazję przeczytać jedną z książek Lee Childa z serii „Jack Reacher. Ponad prawem” i powieść ta naprawdę mnie zaciekawiła. Od lutego tego roku w kioskach zaczęła pojawiać się kolekcja, w której można zebrać wszystkie tomy opowiadające historię Jacka Reachera.

Głównym bohaterem jest 37-letni Jack Reacher, były żołnierz armii Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna po odejściu z pracy błąka się po świecie, a dzięki dosyć wysokiej odprawie nie musi pracować. Pomimo jego brutalności i czasami gwałtowności idzie go polubić, a zwłaszcza za jego spryt i pomysłowość. Szkoda mi go było także czasami, zwłaszcza przez to, że nie potrafił znaleźć sobie miejsca (a może nie chciał?)…

Książka wciągnęła mnie od samego początku, a im dalej czytałam tym pojawiało się więcej tajemnic, na które musiałam wręcz poznać odpowiedzi. Autor potrafił mnie zaskoczyć i trzymać w napięciu. Czytając nie można się nudzić. Dzięki temu „Poziom śmierci” czyta się naprawdę szybko. Powieść ta jest debiutem pisarskim Lee Childa (i to niezwykle udanym), a także otwiera ona cykl 21 książek, których głównym bohaterem jest już słynny Jack Reacher. Na pewno sięgnę po kolejne części.
 

Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Poziom śmierci
Tytuł oryginalny: Killing Floor
Seria: Jack Reacher. Ponad prawem/Jack Reacher #1
Autor: Lee Child
Premiera: 8.02.2016r.
Ilość stron: 464
Wydawca: Wydawnictwo AlbatrosRecenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam Opasłe Tomiska 2016.

1 komentarz:

  1. Jeszcze nie miałam okazji na czytanie książek tego autora, ale jestem raczej otwarta na nowe przygody książkowe, więc nie mówię nie. :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway