Strony

06 października 2016

Rebecca Donovan - Oddychając z trudemEmma przetrwała dramatyczną noc w domu swojej ciotki, ale niewiele z niej pamięta. Obudziła się w szpitalnym łóżku, w koszmarnym stanie. Odbył się proces sądowy, w którym na szczęście nie musiała uczestniczyć. Teraz Carol nie może już zrobić jej nic złego, ale wysoką ceną za to jest utrata kontaktu z Laylą i Jackiem.
Emma wróciła do szkoły i na boisko, i stara się po prostu prowadzić zwyczajne życie nastolatki, z wierną Sarą i oddanym Evanem u boku. Nie jest to jednak łatwe – wciąż budzi się zlana potem po koszmarnych snach, a na ulicach prześladują ciekawskie spojrzenia.
Gdy decyduje się zamieszkać ze swoją matką, sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje. Tak trudno oddychać, gdy trzeba radzić sobie z tak silnymi emocjami…

Po zatrważającej końcówce pierwszego tomu nie mogłam się oprzeć, by poznać dalsze losy Emmy, która w domu przeżyła horror z rąk własnej.

Emma staje się inną osobą niż w pierwszym tomie. Po tym przez co przeszła, mogłoby się wydawać, że będzie jeszcze silniejsza niż wcześniej. Tymczasem w pierwszej części „Oddychając z trudem” staje się dziewczyną strasznie podatną na emocje i miałam wrażenie, iż wszystkie te wydarzenia, mówiąc kolokwialnie, siadły jej na psychice, ale w sumie nie ma się czemu dziwić. Bohaterka dopiero pod koniec odzyskuje trochę rezonu. Jej zachowanie również momentami potrafi zaskakiwać. Evan to dalej troskliwy chłopak, który ma mnóstwo wyrozumiałości dla zachowania swojej dziewczyny i tego, że często ukrywa przed nim prawdę. Ale pojawia się w powieści w znacznie mniejszych ilościach. Mamy też nowego bohatera Jonathana – młodego mężczyznę, który tak jak Emma wycierpiał swoje i to cierpienie ich do siebie zbliża. Jednak im dalej czytałam, tym coraz mroczniejsze tajemnice chłopaka wychodzą na jaw.

„Oddychając z trudem” to powieść, która też zawiera w sobie wiele emocji, zwłaszcza tych negatywnych. Autorka pokazuje w tej książce jak przemoc, tym razem, psychiczna, potrafi wpłynąć na życie młodego człowieka. Ten tom odrobinkę mniej przypadł mi do gustu, ale i tak uważam, że był dobry i warto go przeczytać. Autorka potrafiła wciągnąć mnie w swoją historię i z zapartym tchem obserwowałam wszystkie wydarzenia. Teraz muszę sięgnąć po ostatni tom, by zobaczyć jak to wszystko się zakończy.
 


Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Oddychając z trudem
Tytuł oryginalny: Barely Breathing
Seria: Oddechy/Breathing #2
Autor: Rebecca Donovan
Premiera: 14.01.2015r.
Ilość stron: 542
Wydawca: Wydawnictwo Feeria Young
Cena: 39,90 złPowód by oddychać | Oddychając z trudem | Biorąc oddech

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway