Strony

24 października 2016

P. C. & Kristin Cast - Wyzwolona
Zoey Redbird ma poważne kłopoty. Przekazuje Afrodycie kamień proroczy, a sama oddaje się w ręce policji i zrywa kontakty ze swoimi przyjaciółmi. Pragnie ponieść zasłużoną karę, nawet jeśli jej ciało miałoby odrzucić Przemianę i umrzeć. Jedynie miłość najbliższych może ocalić Zoey przed Ciemnością, która zawładnęła jej duszą. Niestety, z mroku wyłania się okrutne zło. Neferet ukazuje wreszcie śmiertelnikom swoje prawdziwe oblicze i ogłasza się boginią Ciemności, czyniąc z mieszkańców Tulsy swoich zakładników.

Jak ja się cieszę, że to już ostatni tom. Miałam dylemat, czy w ogóle sięgać po niego, ale stwierdziłam, że nie zostawię niedomkniętej serii, zwłaszcza iż do końca została tylko jedna część.

Zoey wraz z jej grupką stoją przed ciężkim zadaniem. Podchodząc do tej książki bałam się, że znów nie będę z nimi mogła wytrzymać. Irytowało mnie zachowanie bohaterów, ale co zadziwiające mniej niż w poprzednich tomach, może dlatego, że częściej ukazywana była Neferet niż Zoey i stadko jej przyjaciół albo miałam od nich wszystkich dłuższą przerwę. Pojawia się również nowa postać – Lynette, która wykazuje specyficzne cechy syndromu sztokholmskiego.

W głównej mierze fabuła całej książki skupia się na pokonaniu Neferet, ale oczywiście nie mogło braknąć ponownie rozterek miłosnych – bo nie ma to jak w środku walki zastanawiać się, czy jest coś pomiędzy nami, który chłopak jest przystojniejszy, itp, itd. Książkę czytało się szybko. Zakończenie jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia, autorki poszły trochę na łatwiznę. Momentami „Wyzwolona” była bardzo przewidywalna.

Ogólnie początek serii mi się podobał, lecz im dalej w las, tym było gorzej. Autorki miały fajny pomysł na ukazanie świata wampirów i za to należy im się plus. Jednak niektóre tomy powstały niepotrzebnie i tylko odpychały od siebie. Bohaterów też można było o wiele lepiej wykreować, gdyż praktycznie przez cały czas ich zachowanie strasznie denerwowało. Muszę stwierdzić, że Zoey jest chyba moją najbardziej nielubianą postacią. Czytajcie na własną odpowiedzialność.


Moja ocena: 3-/6

Tytuł: Wyzwolona
Tytuł oryginalny: Redeemed
Seria: Dom Nocy/House of Night #12
Autor: P. C. & Kristin Cast
Premiera: 17.06.2015r.
Ilość stron: 352
Wydawca: Wydawnictwo Książnica
Cena: 29,90 złNaznaczona | Zdradzona | Wybrana | Nieposkromiona | Osaczona | Kuszona | Spalona | Przebudzona | Przeznaczona | Ukryta | Ujawniona | Wyzwolona

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway