Strony

03 października 2016

Rebecca Donovan - Powód by oddychać
W zamożnym miasteczku w stanie Connecticut, gdzie ludzi zwykle zaprząta, w czym i z kim będą widziani, Emma wolałaby wcale nie być widziana. Ją zaprząta raczej pozorowanie perfekcji – dokładne ściąganie długich rękawów, żeby zakryć siniaki; żeby nikt nie dowiedział się, jak mało wspólnego z doskonałością ma jej życie. A tu nagle, ni stąd, ni zowąd, pojawia się miłość i zmusza ją do potwierdzenia swojej wartości – za cenę ryzyka ujawnienia straszliwej tajemnicy, którą desperacko ukrywa.
 O serii „Oddechy” było dosyć głośno, a recenzje wychwalały je, więc nie mogłam się oprzeć i ja chciałam poznać historię stworzoną przez Rebeccę Donovan. Miałam szansę zakupić ją za niewielkie pieniądze, lecz tego nie zrobiłam i teraz szczerze żałuję, że nie mam jej na swojej półce.

Emma to dziewczyna silna i niezależna, która pragnie chronić swoją rodzinę pomimo tego, że jest ona toksyczna. Przez to można powiedzieć, iż jest zdolna do poświęceń, jednak przez sytuację w domu jest również wycofana z życia społecznego i posiada jedną przyjaciółkę. Evan wydaje się być chłopakiem, który może mieć wszystkie dziewczyny, ale wybiera Emmę. Wspiera ją, chociaż nie jest świadomy dramatu, jaki rozgrywa się w domu dziewczyny.

Autorka udało się sprawić, że wszystko przeżywałam razem z główną bohaterką – każde uderzenie, każde niemiłe słowo. W większości książka emanuje bardzo smutnymi emocjami, to jednak znajduje się w niej także spora ilość humoru, który powoduje, że pomimo całego dramatu idzie się uśmiechnąć – to w większości zasługa Evana. Koniec powieści szokuje i wprawia w osłupienie. Muszę przyznać, że książka rzeczywiście potrafi chwycić za serce. Autorka porusza w niej wiele problemów – znęcanie się nad dziećmi, nieobecność rodzica w życiu, a także o tym czy można w jakiś sposób zareagować na krzywdę kogoś. Mówi również o miłości, która pozwala zaczerpnąć tchu. Nie żałuję czasu spędzonego nad powieścią, a dalsze tomy będę czytać także z zapartym tchem.


Moja ocena: 5+/6

Tytuł: Powód by oddychać
Tytuł oryginalny: Reason to Breathe
Seria: Oddechy/Breathing #1
Autor: Rebecca Donovan
Premiera: 24.09.2014r.
Ilość stron: 496
Wydawca: Wydawnictwo Feeria Young
Cena: 37,90 zł

Powód by oddychać | Oddychając z trudem | Biorąc oddech

1 komentarz:

  1. Nie przepadam za tą książką. Nie rozumiałam zachowania głównej bohaterki, jej argumenty do mnie nie przemawiały, przez co tylko się irytowałam. Chociaż późniejsze tomy pod tym względem były lepsze.
    Pozdrawiam :D
    houseofreaders.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway