Strony

08 stycznia 2014

Elizabeth Chandler - Ucieczka

W życiu Ivy cuda zdarzają się naprawdę. Dziewczyna wie jednak doskonale, że trzeba za nie płacić wysoką cenę. Choć Tristan powrócił, nie jest pewna, czy będą mogli cieszyć się wspólną przyszłością. Na domiar złego śmiertelny wróg, demon Gregory, znów się pojawił, by ją dręczyć. Czy przewrotny los pozwoli zakochanym cieszyć się szczęściem we dwoje? Czy zdarzy się kolejny cud?


Ucieczka” to już piąty tom z serii „Pocałunek anioła” autorstwa Elizabeth Chandler. Co dzieje się w niej ciekawego? Tristan powraca na ziemię pod postacią Luca, tak samo i Gregory – pod postacią demona, który, jak już wiemy, opętuje Beth. Wydarzenia nadal rozgrywają się w okolicach Cape Cod. Ivy wraz „Lukiem” próbują uniewinnić chłopaka z zarzutu morderstwa Corinne i są coraz bliżej odkrycia prawdy o tym co przydarzyło się dziewczynie.

No to sobie zapamiętaj: Koniec to nowy początek, a każdy początek możemy sami przekuć w coś dobrego.”

Fabuła prowadzona jest z lekkością, ale nadal zawiera trochę sztuczności i przewidywalności. Czytając tą serię mam powoli wrażenie, że gdzieś już coś podobnego czytałam.. Sama nie wiem... Dziewczynie grozi niebezpieczeństwo, ukochany próbuje ją uratować, ale coś stoi na przeszkodzie. Ta część jest trochę lepsza od „Wiecznej tęsknoty”, ale nie za dużo. Można w niej znaleźć więcej tajemnic oraz bardziej dynamiczną akcję. Tutaj obserwujemy życie Ivy oraz Tristana w momencie kiedy nie przebywają razem ze sobą. Tak jak i w poprzednich częściach język jest prosty, przystępny w odbiorze i książkę czyta się naprawdę szybko. Teraz pozostało przeczytać już tylko ostatni tom, czyli „Do końca świata”.

Moja ocena: 3/6

Tytuł: Ucieczka (oryg. Everlasting)
Seria: Pocałunek anioła #5 (oryg. Kissed by an Angel #5)
Autor: Elizabeth Chandler
Premiera: 31.07.2013r.
Ilość stron: 288
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 27,00 zł


Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway