Strony

01 stycznia 2014

Elizabeth Chandler - Wieczna tęsknota

Minął rok, odkąd chłopak Ivy, Tristan, stracił życie. Oboje rozpoczęli kolejny etap – Tristan po stronie wieczności, a Ivy u boku Willa, na ziemi. Kiedy dziewczyna ulega wypadkowi, Tristan przywraca jej życie. Ivy budzi się w szpitalu i od tej chwili nieustannie myśli o miłości, którą utraciła. Jednak wspomnienia to nie wszystko, co powróciło z przeszłości. I tym razem Ivy nie jest pewna, czy miłość ją ocali...


...you canʹt always choose how you love a person. Love isnʹt logical or fair. It just happens.”

Właśnie spojrzałam kiedy przeczytałam trzecią część serii... Ponad rok temu... ale ten czas leci.. Trochę bałam się, że pozapominałam o co chodzi w tej serii, ale czytając powoli „Wieczną tęsknotę” wszystko sobie przypomniałam. Według mnie historia Ivy powinna zakończyć się na trzeciej części – Gregory został pokonany, Tristan opuścił świat wykonując swoją misję, a Ivy zaczęła żyć od nowa z Willem. Jednak nie, autorka stwierdziła, że potrzebne są kolejne trzy. No cóż jako iż nie lubię zostawiać serii otwartych, sięgnęłam i po nią. Zdradzać fabuły nie będę za bardzo. Powiem tylko, że Ivy wraz z Willem i Beth pracują w nadmorskim kurorcie i na miejscu poznają tajemniczego nieznajomego.

Love can fuel hate.”

Według mnie, w książce, jest za dużo sztuczności i naiwności oraz przesady w okazywaniu uczuć. Styl pisarki jest niezwykle prościutki i nie trzeba wysilać się przy czytaniu. Lecz pomimo tego, ta mała książeczka jest jednak tak samo wciągająca jak swoje poprzedniczki. Elizabeth Chandler pokazała nam siłę tęsknoty za ukochanym oraz pragnienie bycia razem. Młodszym czytelniczkom na pewno spodoba się ona o wiele bardziej ode mnie, gdyż ja chyba robię się za stara na takie ckliwe historyjki, ale nadal przeczytam dwie ostatnie części.


Moja ocena: 3+/6

Tytuł: Wieczna tęsknota (oryg. Evercrossed)
Seria: Pocałunek anioła #4 (oryg. Kissed by an Angel #4)
Autor: Elizabeth Chandler
Premiera: 27.06.2012r.
Ilość stron: 264
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 27,00 zł


Recenzja bierze udział w wyzwaniu: 
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/

4 komentarze:

 1. Czytałam 1wszy tom i w sumie nie wiem, czy mam ochotę na następne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie są złe, ale za dobreteż bym ich nie uznała

   Usuń
 2. Dodałam recenzję do wyzwania.
  PS. Baner (bądź tekst informujący o tym, że recenzja bierze udział w wyzwaniu) zgodnie z regulaminem powinien linkować do strony z zasadami wyzwania, tj http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/ :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway