Strony

20 lipca 2014

Kami Garcia & Margaret Stohl - Istoty Chaosu

Ethan myślał, że zdążył się już przyzwyczaić do strasznych i niemożliwych rzeczy, które od czasu, kiedy poznał Lenę, działy się w Gatlin. Ale kiedy razem z Leną wrócili do domu, okazało się, że słowa „straszny” i „niemożliwy” nabrały nowego znaczenia. Szarańcza, straszliwe upały i gwałtowne burze zaczęły nawiedzać Gatlin… Wszytko wskazywało na to, że powodem tych nieszczęść jest Lena, która nie potrafi zapanować nad swoimi mocami. Czas płynął i tylko jedno było pewne… miasteczko przestanie istnieć, jeśli straszliwe moce kłębiące się nad nim nie zostaną powstrzymane, a to wymaga wielkiej ofiary.

To, co słuszne, i to, co proste, nigdy nie są tym samym.”

Nie, nie, nie... tak to się nie może skończyć! Ale od początku. Czy koniec świata, który nadchodzi da się powstrzymać? W Gatlin panują niesamowite upały, pojawia się też rój szarańczy, a w innych miejscach na świecie zdarzają się inne, niewytłumaczalne rzeczy. Cały ten motyw końca świata autorki poprowadziły bardzo ciekawie. I większość książki skupia się właśnie na powstrzymaniu zbliżającej się zagłady. Tylko jednej rzeczy domyśliłam się na początku. Panie próbowały jakoś zwodzić czytelnika, ale niestety nie zadziałało to na mnie.

Bohaterowie cały czas rozwijają się. Poznajemy dokładną historię Johna Breeda oraz cofamy się do przeszłości i dowiadujemy się co spowodowało tak gwałtowną zmianę u matki Sarafine. Amma również postępuje wbrew temu w co zawsze wierzyła. W tym tomie nie tylko z Leną dzieją się dziwne rzeczy, ale także i z Ethanem – wyjaśnienie naprawdę ciekawe i fajnie później to rozwinięte.

W trzeciej części nadal panuje ta magia obecna w poprzednich tomach. Te książki mają w sobie coś, co nie pozwalało mi na oderwanie się od nich. Autorki piszą w naprawdę lekki sposób, co powodowało, że czyta się je naprawdę szybko.

Chciałabym zobaczyć dalsze części „Kronik Obdarzonych” na ekranie kinowym, ale z lepszym scenariuszem niż „Piękne Istoty”. Teraz trzeba przeczytać ostatni tom, ale pojawiły się plotki, że w Polsce nie zostanie on wydany. Czy to prawda?

Moja ocena: 5/6

Tytuł: Istoty Chaosu
Tytuł oryginalny: Beautiful Chaos
Seria: Kroniki Obdarzonych/Caster Chronicles #3
Autor: Kami Garcia & Margaret Stohl
Premiera: 17.10.2012r.
Ilość stron: 510
Wydawca: Wydawnictwo Łyński Kamień
Cena: 39,90 zł


Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Piękne Istoty | Istoty Ciemności | Istoty Chaosu | Beautiful Redemption
2 komentarze:

  1. Mam za sobą tylko pierwszą cześć, ale z chęcią zapoznam sięz kolejnymi. Trochę tylko dziwnie, że nie wydadzą ostatniej części u nas...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ale to już norma w Polsce, że nie wydają albo ostatnich tomów, albo kolejnych :( można wymieniać w nieskończoność...

      Usuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway