Strony

23 lipca 2014

Serialowo: Star-Crossed

Kiedy Emery (Aimee Teegarden) miała 6 lat, do jej miasta przylecieli kosmici. W obawie przed obcą rasą, ludzie zdecydowali się wymordować nowych przybyszy zwanych Atrianami. Podczas wojny jeden z kosmitów - Roman (Matt Lanter) - ukrywał się w szopie za domem Emery. Dziewczyna pomagała mu przetrwać. Sześciolatkowie zakochali się w sobie, jednak ich radość nie trwa długo, gdyż Atrianie porwali Romana. Emery przez całe życie sądziła, że tego dnia jej przyjaciel stracił życie. Minęło 10 lat, a obca rasa osiedliła się na Ziemi, jednak jedynym miejscem, gdzie mogli żyć był "Sektor", który zamieszkiwali tylko Atrianie. Grupa kosmitów zdecydowała się wziąć udział w eksperymencie, który miał na celu integrację ziemian z kosmitami. Pierwszego dnia w szkole Emery odkrywa, że Roman nie zginął tamtej nocy. Ich dawne uczucie ponownie wiążę tych dwoje.

Serial po opisie zapowiadał się naprawdę ciekawie. Jednak nie wszystkie odcinki były dobre. Dopiero po koniec akcja naprawdę się rozkręca. Fajnym posunięciem była mowa o tajemniczym suveku. Przez parę odcinków krążymy dookoła jednego rozwiązania, a okazuje się ono zupełnie inne.

Dobili mnie aktorzy. 16-latków grają nawet 30-parolatkowie... Naprawdę? Nie znalazł się ktoś młodszy? Nie było źle, ale czasami niektóre postacie mnie irytowały. A zwłaszcza postawa Romana i Emery – raz się schodzą, a potem nagle zrywają. Najbardziej polubiłam Julię, która jako jedyna wydała mi się jako tako sympatyczna.

Podobnie jak i w „The 100” producenci stacji The CW nie mogli porzucić motywu trójkąta miłosnego. Również zachwycają efekty specjalne, chociaż nie jest ich tak dużo.

Pomimo tego, że serial nie był aż tak wybitny to przykro mi, że został anulowany. W sieci pojawił się artykuł o tym co by się działo w kolejnym sezonie, gdyby był. W formie angielskiej znajduje się TU. Artykuł zawiera spoilery, więc ci co nie obejrzeli wszystkich odcinków lepiej niech nie czytają.


Moja ocena: 4+/6

Twórca: Meredith Averill

Czas trwania jednego odcinka: ok. 42 min
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 13

Obsada:
Aimee Teegarden – Emery
Matt Lanter – Roman
Malese Jow – Julia
Grey Damon – Grayson
Greg Finley - Drake
Natalie Hall – Taylor
Jesse Luken – Eric
Brina Palencia – Sophia
Jason Douglas – Nox
Victoria Gabrielle Plat – Gloria Valdez
Chelsea Gilligan - Teri

Zwiastun:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway