Strony

01 lipca 2014

Susan Ee - Penryn i Świat Po

W kontynuacji bestsellerowego thrillera fantasy Angelfall niedobitki ocalałe z anielskiej apokalipsy zaczynają organizować się na gruzach cywilizacji. Grupa ludzi porywa Paige, siostrę Penryn, biorąc ją za jednego z potworów; kończy się to masakrą. Paige znika. Ludzie są przerażeni.
Penryn przemierza ulice San Francisco, szukając Paige. Dlaczego miasto zupełnie opustoszało? Gdzie się podziali mieszkańcy? Poszukiwania zaprowadzą Penryn w samo centrum tajnej operacji aniołów, gdzie będzie miała okazję uchylić rąbka ich tajemnicy i zrozumieć, do jak przerażających czynów są gotowe się posunąć.
Tymczasem Raffe próbuje odzyskać swoje skrzydła. Bez nich nie powróci do społeczności aniołów, ani nie zajmie należnej mu pozycji jednego z przywódców. Jakiego dokona wyboru, rozdarty między tęsknotą za skrzydłami, a pragnieniem zapewnienia Penryn ochrony?

Nadszedł lipiec, wakacje, a ja zaczynam ten miesiąc od kontynuacji jednej z moich ulubionych pozycji.

Angelfall” zawładnęło moim sercem i jak tylko wyszedł drugi tom postanowiłam, że muszę go mieć. 

Tak jak i w pierwszej części narratorką książki jest Penryn. Jest to nadal zadziorna dziewczyna, która zrobi wszystko, aby chronić swoją młodszą siostrę oraz chorą matkę. Uwielbiam jej zadziorność oraz buntowniczość. Niestety w tym tomie brakowało mi Raffego, który osobiście pojawia się dopiero pod koniec powieści. Uwielbiam dialogi pomiędzy Penryn a Raffem, autorce wychodzą po prostu świetnie, aż śmiać się chce. Inni bohaterowie też zostali dobrze wykreowani. Pani Ee w niektórych momentach wyciąga z ludzi to co najgorsze lub najlepsze i przekłada to na strony.

Może w tym tomie akcja nie pędzi jak szalona, ale książka jest ciekawa. Podobało mi się to, że momentami cofamy się do wydarzeń z poprzedniego tomu, ale wtedy obserwujemy je z punktu widzenia Raffego a nie Penryn. Dowiadujemy się też co się działo z Pagie po porwaniu. W tym tomie autorka ujawnia dlaczego doszło do anielskiej apokalipsy oraz czym tak naprawdę są przerażające skorpionopodobne stwory. Lekki styl pisania Susan Ee powoduje, że książkę czyta się szybko oraz z ogromną przyjemnością.
Jak na razie przygody Penryn znajdują się na półce ulubione i już nie mogę doczekać się filmu na podstawie „Angelfall” oraz kolejnych tomów z serii. 

Moja ocena: 5/6

Tytuł: Penryn i Świat Po
Tytuł oryginalny: World After
Seria: Penryn & the End of Days #2
Autor: Susan Ee
Premiera: 9.04.2014r.
Ilość stron: 356
Wydawca: Wydawnictwo Filia
Cena: 36,90 zł
 Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Angelfall| Penryn i Świat Po | tom 3 

2 komentarze:

  1. Zarwałam nockę dla tej książki! Znakomita seria!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szkoda, że nie znamy jeszcze polskiej premiery trzeciego tomu :(

      Usuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway