Strony

16 sierpnia 2012

Jaye Wells - Rudowłosa


 Sabina nie pasuje do świata, w którym posiadanie mieszanej krwi jest poważnym grzechem. To, że jest zabójczynią – jedyna profesja odpowiednia dla wyrzutka – nie poprawia sytuacji. Ostatnie zadanie, które ma wykonać na rozkaz babki Lawinii, zagraża kruchemu pokojowi między wampirami i magami. Owładnięta wątpliwościami Sabina, próbując stwierdzić, po której jest stronie, z niespodziewaną pomocą kota-demona odkrywa splątaną sieć intryg, nieprzyjemne fakty dotyczące rodziny i… nowe umiejętności. Skutki mogą być fatalne…

„Rudowłosa” to pierwsza powieść z cyklu o Sabinie Kane. Jest to także debiut pisarski Jaye Wells.

Akcja powieści rozgrywa się w świecie gdzie wampiry, magowie, demony i wróżki istnieją w większości niezauważane przez ludzi. Wampiry w tym świecie nie są nieumarłe,  rodzą się tak jak człowiek. Mają dużo siły i słabości, ale ich początki, rude włosy są związane z biblijnym mitem (to ziemscy potomkowie Lilith i Kaina), przez co można ich zabić bronią, która ma w sobie coś z drewna jabłoni. Według legend Lilith była znana jako nocny demon. Jeśli jakieś niemowlę umarło we śnie, ona była za to obwiniana. Kiedy Jaye Wells użyła jej jako wytłumaczenie powstania rasy wampirów, pomyślałam, że to dobry pomysł. Ale wróćmy do książki…

Sabina Kane jest pół wampirem i pół magiem, zakazaną mieszanką rodów co uczyniło ją wyrzutkiem. Osierocona w dniu narodzin , została wychowana na wampira przez swoją babkę ze strony matki, która jest przywódczynią Dominii.  Panna Kane jest najlepszą zabójczynią – tylko tego mogła się podjąć jako mieszaniec. W trakcie powieści Sabina jest zmuszona do ponownej oceny swoich relacji z Lawinią i Dominiami – dochodzi do wniosku, że była raczej pionkiem w grze, niż kochanym członkiem rodziny. Wysłana, aby infiltrować grupę rywalizujących o przywództwo nadprzyrodzonych i zabić ich przywódcę.  Musi działaćtak, żeby jej zadanie nie stało się misją samobójczą… Sabina spotyka na swojej drodze kilka nowych osób, którzy odmienią jej życie.

Napisana z wyczuciem humoru (niektóre momenty powodowały u mnie wybuch śmiechu: hasło aby wejść do klubu: Hrabia Chocula), odrobiną romansu, akcja książki płynie szybko, każdy fan fantasy powinien korzystać z tak bogatej wyobraźni autorki i dobrze napisanej historii. Wells splata opowieść o niekończącym się odrzuceniu, szukaniu nowych przyjaciół i szansie na zemstę lub odkupienie.

Oficjalna strona autorki:

Moja ocean: 5-/6

Tytuł: Rudowłosa (org. Sabina Kane #1: The Red-Headed Stepchild)
Autor: Jaye Wells
Premiera: 5.10.2010 r.
Ilość stron: 348
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Cena: 29,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway