Strony

06 sierpnia 2012

Sarwat Chadda - Bogini Ciemności


 Musi być bezlitosna. Musi zabijać. Nie dano jej wyboru.

Billi SanGreal jest wyjątkowa. Jako jedyna kobieta dołączyła do grona templariuszy. Wspólnie walczą ze złem. Teraz nadszedł czas ostatecznej próby. Gdy wilkołaki uprowadzą obdarzoną niezwykłą mocą dziewczynę, tylko Billi i jej towarzysze będą mogli ją ocalić.
Śladem porwanej Wasylisy ruszą w głąb rosyjskich pustkowi, gdzie ukrywa się wyjątkowo niebezpieczna Bogini Ciemności. Muszą rozgryźć plany tej starożytnej wiedźmy, nim będzie za późno, nie tylko dla Wasylisy, lecz także całego świata.

Kolejna powieść autora "Pocałunku Anioła Ciemności" zabierze was w emocjonującą i pełną grozy podróż.

Ostatnio wzięłam do ręki „Pocałunek Anioła Śmierci”, który bardzo mi się spodobał, więc postanowiłam przeczytać kontynuację… Okazała się o wiele lepsza od pierwszej części. Akcja książki dzieje się prawie od samego początku, główna bohaterka nie ma chwili wytchnienia. Po śmierci przyjaciela - Kay’a - stała się dużo silniejsza. Teraz najważniejszy jest dla niej obowiązek wobec Zakonu Templariuszy, który pomimo ciężkich decyzji musi zostać wykonany. Czy, aby ocalić świat, zdoła zabić niewinne dziecko? Czy jest do tego zdolna?

Czytelnik zostaje wciągnięty w świat, w którym młoda dziewczyna jest przeszkolona, aby zabijać wilkołaki, wampiry i inne stworzenia. Teraz Bili musi pokonać Babę Jagę by ocalić świat przed zagładą. Aby tego dokonać muszą odnaleźć kolejną Wyrocznię. Okazuje się nią być mała Wasylisa. Templariusze muszą chronić albo zabić „Dziecko Wiosny” by stara czarownica nie przejęła jej potężnej mocy. Polenice to grupa starożytnych wojowniczek, wiernych czcicielek Baby Jagi, które zrobią wszystko, aby dostarczyć dziecko do niej. Kiedy Wasylisa zostaje porwana, młoda templariuszka razem z całym Zakonem trafia do Rosji, gdzie spotyka bogatyrów, tamtejszych wojowników oraz młodego Iwana. Młody carewicz nie ufa nikomu. Dlaczego? Czy Bili zdoła odnaleźć dziecko?

W książce znajdziecie mnóstwo akcji, intrygę, horror i odrobinę romansu. Chociaż niektóre momenty są przewidywalne. Atmosfera jest magiczna, opisy są żywe, a dialogi zawierają odrobinę tajemnicy, która utrzymuje czytelnika w niewiedzy. Mam nadzieję, że będzie więcej części w serii Billi SanGreal. Młoda dziewczyna jest drogowskazem dla feminizmu: jest silna i nie potrzebuje nikogo do przetrwania. Pad Chadda utrzymał ten sam, lekki, styl pisania co w „Pocałunku Anioła Śmierci”. Bez wysiłku opisuje historie 15-letniej dziewczyny. Polecam ją ludziom młodym, którzy lubią czytać o starożytnych stowarzyszeniach i naładowane akcją powieści.

Moja ocena: 5+/6

Tytuł: Bogini Ciemności (org. Billi SanGreal #2: Dark Goddess)
Autor: Sarwat Chadda
Data premiery: 24.08.2011 r.
Ilość stron: 336
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Cena: 34,90 zł


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway