Strony

29 sierpnia 2012

Lauren Kate - Upadli


 Co byście czuli, nie mogąc być z osobą, która jest waszym przeznaczeniem?

Para kochanków.

Starożytna wojna.

Skazani na miłość, która nigdy się nie spełni.

Przeznaczeniem niektórych aniołów jest Upadek.


W Danielu Grigori jest coś boleśnie znajomego.
Luce Price zwraca uwagę na tajemniczego i zdystansowanego Daniela już pierwszego dnia w szkole Sword & Cross w dusznej Georgii. On jest jedynym jasnym punktem w miejscu, gdzie nie wolno korzystać z komórek, inni uczniowie to świry, a każdy ich ruch śledzą kamery.
Choć Daniel nie chce mieć nic wspólnego z Luce - i robi wszystko, żeby dać jej to wyraźnie do zrozumienia - dziewczyna nie potrafi się powstrzymać. Przyciągana niczym ćma do płomienia, musi dowiedzieć się, jaką tajemnicę ukrywa Daniel... nawet gdyby to miało ją zabić.
Cykl „Upadłych” miałam chęć przeczytać już od bardzo dawna. Widząc wiele pozytywnych opinii, a także negatywnych i coraz większą sławę tych książek nie mogłam oprzeć się pokusie sięgnięcia po nią. No i dopadłam ją w bibliotece.  Na początku zszokował mnie fakt, że użyta została tak wielka czcionka, przecież można było ją zmniejszyć i koszt książki prawdopodobnie by spadł. Ale jest tego jeden dobry plus, powieść czyta się szybko. Pochłonęłam ją w jeden dzień.

"Walczyć o życie na tyle długie, by przeżyć je u jego boku. Walczyć o jedyną rzecz tak dobrą, tak szlachetną, tak potężną, że w jej imię warto zaryzykować wszystko. Miłość."

Akcja książki dzieje się w szkole Sword & Cross, gdzie główna bohaterka – Luce trafia po tym jak w niewyjaśnionym wypadku z jej udziałem ginie chłopak, Trevor. Dziewczyna odkąd pamięta widzi cienie, nie wie dlaczego tak się dzieje i bardzo boi się ich. W nowej szkole spotyka Daniela, przystojnego chłopaka do którego bardzo ją ciągnie. Ale jest jeszcze Cam, który pragnie zdobyć serce Luce.

„Jeśli przychodzisz więcej niż raz, w jedno miejsce, z tą samą osobą to myślę, że nie możesz już nigdy powiedzieć, że to tylko twoje miejsce.”
 
Lucinda jest wrażliwą, samotną i inteligentną dziewczyną. Jej największym oparciem jest jej przyjaciółka Callie i również poznana w poprawczaku, Penn. Szkoła jest umiejscowiona w pobliżu starego cmentarza, w budynkach powstałych przed wojną secesyjną, co nadaje książce mroczny, gotycki charakter. Cała seria jest porównywana do „Zmierzchu” Stephanie Mayer i „Ever” Alyson Noel. Nie wiem czy się z tym zgodzić, czy nie. Są pewne podobieństwa, a także różnice. Decyzję pozostawiam wam, jeśli czytaliście to i to. Większa część akcji kręci się wokół tego, że Luce pragnie zdobyć Daniela, co jest trochę nużące. Najbardziej spodobała mi się końcówka książki, uwielbiam bitwy między światłem a ciemnością (no, ale każdy lubi co innego). Koniec „Upadłych” pozostawia niedosyt. Chociaż nie była to zbyt rewelacyjna książka na pewno sięgnę po drugą część „Udrękę”.

Na podstawie książki ma zostać zrealizowany film przez wytwórnię Disneya.

Na tej stronie znajdziecie tapety z serii i wiele innych ciekawych rzeczy: http://fallenbooks.com.au/

Polecam ją fanom paranormal romance.

Polski trailer książki:


I oryginalny:Moja ocena:  3+/6

Tytuł: Upadli (org. Fallen)
Autor: Lauren Kate
Premiera: 19.05.2010 r.
Ilość stron: 480
Wydawnictwo: MAG
Cena: 35,00 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway