Strony

18 sierpnia 2012

Lisa Desrochers - Demony. Pokusa

Siedemnastoletnia Frannie pochodzi z wielodzietnej katolickiej rodziny, a jej rodzice są ludźmi bardzo zasadniczymi. Dziewczyna najlepiej dogaduje się z ukochanym dziadkiem, wdowcem i pasjonatem starych aut. Jest pewna, że ostatni rok w liceum będzie równie monotonny jak poprzednie, gdy do jej klasy trafia niezwykle atrakcyjny Luc Cain. Nikt nie podejrzewa, że przysłany z piekieł Luc jest demonem, który ma posiąść nie tylko duszę Frannie. Ale Niebiosa mają inne plany. Do walki z mocami piekielnymi staje równie pociągający anioł Gabe…

Książka pisana jest z dwóch perspektyw: Frannie i Luca. Przez to mamy szansę poznać odczucia obu stron. Myśli Luca są zazwyczaj pesymistyczne i zabawne, a jego język prosty.

 "Jeśli istnieje piekło na ziemi, to na pewno jest nim liceum. I jeśli ktokolwiek zdecydowanie ma podstawy formułować takie stwierdzenie, to ja."

Jest bardzo pewny siebie, po prostu wie, że wykona swoje zadanie. Na początku powieści znajduje się na wysokiej pozycji w Piekle, ale późniejsze wydarzenia zmienią to, ma siedem tysięcy lat. Natomiast Frannie jest siedemnastoletnią dziewczyną pewną tego czego pragnie i nie odpuści dopóki tego nie zdobędzie. Tak naprawdę to jej dziadek pokazuje ją w innym świetle – ukazuje jej smutek i dobrą stronę. Jest jedna główna przyczyna dlaczego piekło i niebo będą walczyły o nią, ale nie zdradzę jej. Choć polubiłam podwójną perspektywę to chciałabym też poznać stronę Gabe.

Opisy piekła w tej historii były bardzo żywe i twórcze. Grzechy pachniały dla Luca ( i innych demonów) jak pewne rzeczy, więc wiedzieli o ludziach, kiedy są oni gotowi do popełnienia go. Kreatywną rzeczą było to, iż demony nie zostały stworzone, ale urodziły się w piekle, natomiast anioły powstały z ludzkich dusz.

Pani Desrochers pisze w humorystyczny i łatwy do czytania sposób. „Demony. Pokusa”  wykreowały dosyć realistyczne postacie borykające się z różnymi problemami i wzruszające losy dwojga ludzi, którzy odnajdują się i próbują być razem chociaż nie będą mieli łatwo. Chociaż niektóre momenty mogą trochę przynudzać, nie jest to najgorsza książka jaką czytałam. Przyjemna i lekka na chłodne wieczory. Zdecydowanie polecam tą książkę ludziom, którzy lubią paranormal romance oraz czytać o aniołach i demonach.

Nie mogę się doczekać drugiej części trylogii, aby poznać dalsze losy głównych bohaterów. Niestety wydawnictwo ciągle przekłada jej premierę, a w Stanach Zjednoczonych w maju tego roku wyszła już trzecia część pod tytułem "Last Rite". Jeżeli nadal będziemy musieli czekać na premierę "Demonów. Grzechu pierworodnego" to chyba musimy czytać w oryginalnym języku.


I jeszcze zagraniczne okładki:

francuska
hiszpańska

 I trailery książki:


Personal Demons


Gabe

Luc Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Demony. Pokusa (org. Personal Demons)
Autor: Lisa Desrochers
Data premiery: 21.09.2011r.
Ilość stron: 368
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 32,00 zł

3 komentarze:

 1. Lubię książki tego typu, więc z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio wpadła mi w ręce ta książka na przecenie przeczytałam w mgnieniu oka. Zamówiłam na allegro juz druga część- grzech pierworodny. I mam pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia trzeciej części- last rite, w języku polskim. A bardzo bym chciała przeczytać wszybkie książki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tom trzeci nie został wydany w języku polskim :( Nie widziałam także żeby było jakieś nieoficjalne tłumaczenie... Sama pragnę przeczytać ostatni tom, lecz wygląda na to, że na razie trzeba czytać w oryginale...

   Usuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway