Strony

07 grudnia 2014

Filmowo: Igrzyska Śmierci: Kosogłos cz. I

Katniss wraz z matką i siostrą mieszka w legendarnym, podziemnym Dystrykcie trzynastym, który, wbrew kłamliwej propagandzie, przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Staje się symbolem oporu przeciw tyranii prezydenta Snowa.

If we burn, you'll burn with us.”

Miałam ogromne oczekiwania co do tej ekranizacji, ponieważ jest to nadal jedna z moich ulubionych serii oraz poprzednie filmy były znakomite. „Kosogłos cz.I” to przedsionek do tego co ma się dziać w drugiej części. Poznajemy Dystrykt trzynasty, zapoznajemy się z nowymi bohaterami oraz rozpoczynamy propagandę przeciw Kapitolowi. Więc nie jest to film przepełniony akcją. Skupiamy się bardziej na relacjach między bohaterami.

I am. I will.”

Ogromy plus dla aktorów, gdyż ponownie spisali się znakomicie. W szczególności dla Jennifer Lawrence. Sceny, w których próbuje nagrać filmy propagandowe są znakomite. Aktorka również świetnie oddaje emocje Katniss – jej przerażenie czy wściekłość (aż by się poszło za nią na rewolucję). Cieszę się, że aktorka Jennifer zgodziła się zaśpiewać „The Hanging Tree”, bo ta piosenka stała się jedną z moich ulubionych. Szkoda, że tak mało było Josha Hutchersona. Aktor jednak, podczas swoich pięciu minut, potrafi pokazać na co naprawdę go stać, gdyż to co mówi kompletnie różni się od tego, co pokazują jego oczy. Julianne Moore to prawdziwa książkowa Alma Coin. Mam nadzieję, że w kontynuacji pokaże więcej jej fałszywego charakterku. 

 
Również wielkie brawa należą się reżyserowi Francisowi Lawrencowi, który potrafił wywołać u mnie przeróżne emocje. Film obejrzałam w środę, ale do tej pory mam kilka scen, których naprawdę nie mogę wyrzucić ze swojej głowy. Reżyser próbował pokazać jak najwięcej z tego co przynosi rewolucja i udało mu się to, pomimo tego, że film miał ograniczenie wiekowe 13 lat.

Miałam również wątpliwości, czy podzielenie „Kosogłosa” na dwie części jest dobrym posunięciem. Wiadomo, że zrobiono to głównie ze względów zarobkowych, bo nie ukrywajmy, filmy z serii „Igrzysk Śmierci” zarabiają ogromne sumy. Jednak teraz, po obejrzeniu filmu, cieszę się z tego manewru. Pomimo tego, że film (oraz książki) należy do gatunku Young Adult myślę, że starsi powinni go też obejrzeć. Teraz trzeba czekać rok na „Kosogłosa cz. II”, a w między czasie umilać będę sobie czas innymi ekranizacjami. Reżyseria: Francis Lawrence
Scenariusz: Danny Strong, Peter Craig
Gatunek: Akcja, Sci-fi
Producent: USA
Premiera: 10 listopada 2014 (świat)/21 listopada 2014 (Polska)
Czas trwania: 2h 3min

Obsada:
Jennifer Lawrence – Katniss Everdeen
Josh Hutcherson – Peeta Mellark
Liam Hemsworth – Gale Hawthorne
Woody Harrelson – Haymitch Abernathy
Donald Sutherland – Prezydent Snow
Philip Seymour Hoffman- Plutarch Heavensbee
Julianne Moore – Prezydent Alma Coin
Willow Shields – Primrose Everdeen
Sam Claflin – Finnick Odair
Elizabeth Banks – Effie Trinkett
Natalie Dormer – Cressida
Jeffrey Wright – Beetee
Mahershala Ali - Boggs
Stanley Tucci - Caesar Flickerman
Evan Ross - Messalla
Elden Henson - Pollux
Wes Chatham - Castor

Tytuł oryginalny: The Hunger Games: Mockingjay Part 1

Na podstawie powieści Suzanne Collins o tym samym tytule.

Zwiastun: 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway