Strony

29 grudnia 2014

Trudi Canavan - Królowa Zdrajców

Po powrocie Lorkina wydarzenia w Sachace zmierzają do punktu kulminacyjnego. Lorkin, który ostatnie kilka miesięcy spędził wśród buntowników, otrzymuje od Królowej Zdrajców ważne zadanie. Ma wynegocjować przymierze pomiędzy Zdrajcami a swoim ludem. W tym celu musi stać się budzącym postrach czarnym magiem i opanować potęgę całkowicie nowego rodzaju mocy wykorzystywanej do tworzenia klejnotów. Wiedza ta może przynieść zmiany w Gildii Magów lub sprawić, że Lorkin na zawsze pozostanie wygnańcem...


W „Łotrze” narzekałam, że autorka skupia się za bardzo na emocjach bohaterów i nie ma jakichś momentów wywołujących dreszczyk emocji, a czy w „Królowej Zdrajców” jest tak samo? Pani Canavan postanowiła uśmiercić paru bohaterów – jednego było mi szkoda, pozostałych nie. Wprowadzony zostaje wątek buntu, ale zupełnie nie podobało mi się jego zakończenie (za szybkie i nijakie). Narracja ponownie jest prowadzona wielotorowo, ale w pewnym momencie niektórzy bohaterowie spotykają się i mamy możliwość poznania danej historii bardziej dokładnie. Autorka pisze naprawdę dobrym językiem, przez co książki czyta się szybko. Samo zakończenie również nie zachwyca, ale nie było również nieciekawe. Szkoda, że parę wątków pozostało bez odpowiedzi. Cała „Trylogia Zdrajcy” zalicza się do lżejszej lektury, więc Ci co będą chcieli czegoś mroczniejszego niech lepiej sięgną po coś innego. 

Moja ocena: 5+/6

Tytuł: Królowa Zdrajców
Tytuł oryginalny: The Traitor Queen
Seria: Traitor Spy Trilogy #3
Autor: Trudi Canavan
Premiera: 8.08.2012r.
Ilość strona: 597
Wydawca: Wydawnictwo Galeria Książki
Cena: 44,90 zł
Dostępna w wersji kieszonkowej
 

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Misja ambasadora | Łotr | Królowa Zdrajców

2 komentarze:

 1. Trudi Canavan? Muszę przyznać, że nigdy o niej nie słyszałam -,-
  zaciekawiłaś mnie tą recenzją. jak najszybciej sięgnę po tą pozycję. :D
  Hej, siemka xd jestem julka i jestem 'tu' nowa.
  masz świetny blog.
  ps. jeśli chcesz odwiedzić mnie proszę bardzo...
  http://my-little-books-world.blogspot.com/
  tylko uprzedzam, jak już wspomniałam, jestem tu nowa. DOSŁOWNIE :**
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam w blogosferze :) Nie martw się, każdy kiedyś zaczynał :)

   Usuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway