Strony

26 grudnia 2014

Virgina C. Andrews - Mroczny anioł

Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tony’ego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy i upodleniu pośród dzikich wzgórz Zachodniej Wirginii, a potem koszmaru, jakiego doświadczyła w przybranej rodzinie, nowe miejsce wydaje się rajem. A jednak Farthingale Manor, pełna przepychu posiadłość, w której wreszcie może żyć w dostatku, wkrótce narzuca dziewczynie swój ponury, gotycki klimat. Pewnego dnia Heaven, błądząc w zielonym labiryncie wielkiego ogrodu, natyka się na maleńki domek, jakby żywcem wyjęty z bajek. I jak w bajce, spotyka tam swoją nową miłość – Troya, młodszego brata Tony’ego, zadeklarowanego samotnika i odludka. Troy, choć zrazu niechętnie, dopuszcza ją do swojego życia i romans w cieniu labiryntu zaczyna rozkwitać. Dokąd zaprowadzą tych dwoje poplątane ścieżki?


Podobnie jak w przypadku "Rodziny Casteel", od "Mrocznego anioła" też nie można się oderwać. Losy Heaven są przytłaczające, aż trudno uwierzyć, że tak źle może się to wszystko toczyć... Heaven dorasta, zakochuje się, dojrzewa. Poznaje świat, który do tej pory był dla niej wielką zagadką. Nagle stać ją na wszelkie luksusy, drogie stroje, samochody i wspaniałe jedzenie. Ale w miejsce starych kłopotów pojawiają się nowe troski. Jak się okazuje stan konta nie decyduje o szczęściu.

Momentami irytowało mnie zachowanie Heaven, która pragnęła „naprawiać” innych. Ponownie nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że autorka pisze schematycznie. W „Mrocznym aniele” znowu znalazłam nawiązania do serii Dollangangerów i ponownie nie przeszkadzają aż tak bardzo. Cała historia jest smutna, a zwłaszcza końcówka.

Powieść jest napisana lekko i przyjemnie, czasami może nieco infantylnie. Czyta się ją szybko i jest łatwa w odbiorze. Tym, którzy ulegli czarowi "Rodziny Casteel" na pewno się nie zawiodą. Teraz tylko trzeba czekać na kolejne tomy.

Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Mroczny anioł
Tytuł oryginalny: Dark Angel
Seria: Casteel #2
Autor: Virginia C. Andrews
Premiera: 18.03.2014r.
Ilość stron: 480
Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Cena: 35,00 zł


Rodzina Casteel | Mroczny anioł | Upadłe serca | Gates of Paradise | Web of Dreams

1 komentarz:

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway