Strony

11 maja 2015

Aprilynne Pike - Uprowadzona

Tavia odkrywa w sobie moc zdolną ocalić Ziemię – albo ją zniszczyć. Bowiem przywódcy wrogiego bractwa stworzyli wirus, który dziesiątkuje populację Ziemi. Zanim jednak Tavia zdoła cokolwiek przedsięwziąć, zostaje schwytana i osadzona w więzieniu. Zamknięta w niewielkiej celi wraz ze swoim ukochanym zaczyna tracić nadzieję...
Czy uda jej się powstrzymać zagładę i odkryć wielką tajemnicę przywódcy Curatoriatu, zanim będzie za późno? I jak bardzo ucierpi na tym jej serce?

Tavia odnajduje swojego diligo, czyli odwiecznego kochanka. Logan pojawia się w powieści na stałe, ale nie polubiłam go, ponieważ chciał wszystko zmieniać pod siebie, nie liczył się za bardzo uczuciami dziewczyny. W tej części jeszcze większą sympatią zapałałam do Bensona. Przez tych dwóch przystojniaków pojawia się trójkąt miłosny, ale autorka dobrze sobie z nim radzi przez co nie jest on głównym wątkiem powieści, a został bardziej zepchnięty na dalsze tory. Dobrze również, że Aprilynne Pike zdecydowała się jeszcze w tym tomie na to, żeby go zakończyć.

Sam początek jest dosyć obiecujący, a nawet brutalny, lecz później autorka trochę zwalnia. Miałam cichą nadzieję, że ten wątek o porwaniu będzie trochę dłuższy, chociaż może i rzeczywiście był. Ten tom jest pełen zagadek. Pomimo tego, że akcja dzieje się w jednym miejscu, nie wiemy komu możemy zaufać lub kto jest odpowiedzialny za pojawienie się morderczego wirusa. Autorce udaje się naprawdę dobrze zbudować napięcie, przez co z ogromną ciekawością obserwowałam rozwój wypadków. Aprilynne Pike wyjaśnia również parę tajemnic związanych z Przyziemcami - niektóre rozwiązania są bardzo ciekawe. Lekkość z jaką pisze autorka powoduje, że "Uprowadzoną" czyta się bardzo szybko. Myślę, że jest to bardzo dobra kontynuacja, więc jeśli komuś spodobała się "Ocalona" to powinien po nią sięgnąć.

Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Uprowadzona
Tytuł oryginalny: Earthquake
Seria: Ocalona/Earthbound #2
Autor: Aprilynne Pike
Premiera: 28.01.2015r.
Ilość stron: 320
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Cena: 29,90 zł

Ocalona | Uprowadzona | Tom 3

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

1 komentarz:

  1. Nie polubiłam "Ocalonej", wręcz przeciwnie, ale i tak przeczytam tą książkę, z czystej ciekawości.

    http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway