Strony

27 maja 2016

Amanda Maciel - Tease
Sara i troje innych uczniów liceum zostało oskarżonych o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, które w konsekwencji pchnęło ją do popełnienia samobójstwa. Sara jest napiętnowana i uznana za winną przez swoich kolegów, miejscową społeczność i media.

W wakacje poprzedzające klasę maturalną, między spotkaniami z prawnikami i sądową psychoterapeutką, Sara musi się zastanowić nad wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii.

Jaką rolę w niej odegrała? Czy znajdzie sposób, aby pójść dalej mimo poczucia, że jej życie się skończyło?

Główną bohaterką książki jest Sara. Nastolatka wraz ze swoją koleżanką, kierowane zazdrością, zaczynają dokuczać nowej uczennicy. Sara po śmierci Emmy nie czuje się winna. Uważa, że dziewczyna postąpiła tchórzliwie i powinna była sprostać temu, co sama zrobiła. Jednej rzeczy brakowało mi w książce, a mianowicie rozdziałów z punktu widzenia Emmy. Chciałabym zobaczyć jej historię, gdyż wszystko było pisane z punktu widzenia Sary przez co książka zrobiła się bardzo subiektywna, a mając wgląd w uczucia Emmy otworzyłaby się przed nami szersza perspektywa. Nie lubiłam tej Sary sprzed tragicznych wydarzeń, była pod zbytnim wpływem swojej koleżanki. Jednak ta Sara już po samobójstwie Emmy, była zupełnie inną dziewczyną.

Historię poznajemy na kilka miesięcy przed tragiczną śmiercią nastolatki oraz kilka miesięcy po niej – wszystko pisane jest z punktu widzenia właśnie Sary. „Tease” to książka opowiadająca o tym, jak nękanie potrafi zniszczyć komuś życie, a nawet doprowadzić go do śmierci samobójczej. Czy wtedy osoba, która nękała powinna za to odpowiedzieć przed sądem? Czy nękanie może zostać usprawiedliwione? Na początku przyznam się szczerze, że powieść jakoś mi nie przypadła do gustu, ale im byłam dalej, tym było lepiej. Myślę, że książkę mogę polecić, zwłaszcza młodszym czytelnikom. 


Moja ocena: 3+/6

Tytuł: Tease
Tytuł oryginalny: Tease
Seria: ---
Autor: Amanda Maciel
Premiera: 9.09.2015r.
Ilość stron: 336
Wydawca: Wydawnictwo MUZA S.A.
Cena: 34,90 zł
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway