Strony

08 marca 2015

C. J. Daugherty - Zagrożeni

Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi powiązanych z rodziną dziewczyny próbuje zniszczyć wszystko to, co dla Allie ważne. Co gorsza, ktoś blisko związany z uczniami Cimmerii dopuścił się zdrady i wszystkich opanowuje paranoja. W obawie przed atakiem Nathaniela wybuchają wewnętrzne walki.
Jednak to nie uderzenia z zewnątrz należy się obawiać...

Po lekkim zawodzie jaki odczułam czytając drugi tom, miałam nadzieję na coś o wiele lepszego. I muszę przyznać, że się nie zawiodłam.

Allie to znowu ta sama silna i zdolna zrobić wszystko, aby poznać prawdę dziewczyna, którą poznaliśmy w pierwszej części, a nie to bojaźliwe dziecko, co w „Dziedzictwie”. I dzięki ci za to, bo kolejnej takiej części już bym nie zniosła. Strasznie polubiłam Nicole i Zoe, które pojawiają się już w poprzednim tomie, ale teraz jakoś tak zapałałam do nich sympatią.

W recenzji do drugiej części narzekałam na ciągłe użalanie się Allie nad jej uczuciami, tutaj (ponownie) na szczęście schodzi to zupełnie na dalszy plan, a skupiamy się bardziej na knowaniach Nathaniela i jego sprzymierzeńcach. Znowu odkrywamy parę tajemnic, ale pojawiają się też kolejne pytania. Autorka mogłaby tak nie przeciągać i w końcu wyjawić kto jest tym zdrajcą, kryjącym się w murach Cimmerii, ale muszę przyznać, że naprawdę robi to w mistrzowski sposób, bo za nic nie da się domyśleć kto to jest. Książkę czyta się szybko i przyjemnie dzięki lekkiemu językowi. Z przyjemnością sięgnę po czwarty tom, aby spróbować odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania.


Moja ocena: 4/6

Tytuł: Zagrożeni
Tytuł oryginalny: Fracture
Seria: Wybrani/Night School #3
Autor: C. J. Daugherty
Premiera: 5.02.2014r.
Ilość stron: 384
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte/Moondrive
Cena: 39,90 zł


Wybrani | Dziedzictwo | Zagrożeni | Zbuntowani | Endgame

1 komentarz:

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway