Strony

30 marca 2015

Philippa Gregory - Złoto głupców

Młodzi podróżnicy Luca, Freize, Izolda i Iszrak przybywają do Wenecji w czasie karnawału. Podczas gdy mieszkańców miasta ogarnia szaleństwo zabawy, bohaterowie mają zbadać sprawę fałszerstwa złotych monet. W trakcie dochodzenia poznają dwoje alchemików, którzy najprawdopodobniej są w posiadaniu kamienia filozoficznego. Z biegiem czasu na jaw zaczynają wychodzić kolejne niewiarygodne, a czasem przerażające sekrety.

W powieści pojawiają się nowe postacie – tajemniczy alchemik i jego córka oraz Żyd Izrael. Wokół nich krąży naprawdę przedziwna tajemnica. Co do naszych starych już bohaterów to poznajemy ich nowe oblicza, a zwłaszcza brata Piotra (uśmiałam się jak nie wiem co :D). Izolda i Iszrak nadal pokazują, że nie są bezbronnymi dziewczętami. Bohaterowie zaczynają zadawać coraz więcej pytań dotyczących Zakonu Ciemności i jego tajemniczego zwierzchnika.

Autorka fajnie opisała Wenecję tamtych czasów oraz zwyczaje panujące w tamtym okresie. Rozwija się wątek miłosny pomiędzy Lucą i Izoldą – oczywiście zakazany. W tej części mamy chyba najwięcej do czynienia z fantastyką niż w poprzednich tomach (jeden moment był naprawdę dziwny). Philippa Gregory pozostawia mnóstwo pytań: kim tak naprawdę jest zwierzchnik Zakonu Ciemności? Czy stoi on po stronie dobra? Nadal nie wiadomo dlaczego Lukę zwą odmieńcem. Powieść kończy się tak jakby coś dalej miało się dziać, ale niestety nie mogę znaleźć nic na temat kontynuacji, nawet na stronie autorki. Szkoda, bo z chęcią bym się dowiedziała co dalej. Może ktoś coś wie?

Muszę jeszcze wspomnieć o przecudnej okładce do tej części. U poprzednich tomów były naprawdę niezłe, ale ta pobija wszystkie :). Idealnie oddaje klimat powieści.

Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Złoto głupców
Tytuł oryginalny: Fools' Gold
Seria: Zakon Ciemności/The Order of Darkness #3
Autor: Philippa Gregory
Premiera: 24.09.2014r.
Ilość stron: 342
Wydawca: Wydawnictwo Egmont
Cena: 29,99 zł

Odmieniec | Krucjata | Złoto głupców

2 komentarze:

  1. Niestety, na kontynuację, wydaje mi się, trzeba jeszcze długo poczekać. Cóż :)

    http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Akurat tej serii jeszcze niestety nie było mi dane poznać choć sama autorka ma na prawdę ciekawe pozycje (przynajmniej te 3 czy 4 które udało mi się przeczytać :D)

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway