Strony

25 marca 2015

Melissa de la Cruz - Zapach spalonych kwiatów

Trzy kobiety, dwóch mężczyzn i jedna tajemnica.
Freya wiedziała, że igra z ogniem, a mimo to nie potrafiła się powstrzymać. W powietrzu od niewyobrażalnego napięcia czuć było zapach spalonych kwiatów. Czuła, że jakaś nieopisana siła pcha ją w ramiona mężczyzny. Sęk w tym, że zupełnie nie tego, co trzeba - brata własnego narzeczonego. W miejscu zupełnie nie tym, co trzeba - na własnym przyjęciu zaręczynowym. Czuła pod skórą, że zbliżają się kłopoty.
Nie ona jedna...
Joanna od kilku dni przeczuwała, że coś niedobrego dzieje się w miasteczku. Kiedy zobaczyła martwe ptaki na plaży, wiedziała już, że to nie przypadek. Znała te oznaki.
Do tego wszystkiego Ingrid, na pozór najspokojniejszą z kobiet z rodu Beauchamp, zaczęły dręczyć niepokojące koszmary...


Do przeczytania tej pozycji zachęcił mnie serial, który powstał na jej podstawie. Ekranizacja ta dosyć mnie wciągnęła i zaciekawiła, ale prawdopodobnie trzeciego sezonu już nie będzie, gdyż stacja Lifetime anulowała go :(

Cała historia opowiedziana jest z perspektywy trzech kobiet – Joanny (matki) i jej dwóch córek Frei i Ingrid. Każda z nich ma inny charakter. Freya to towarzyska dziewczyna, która potrafi rozkręcić każdą imprezę. Jej siostra Ingrid to jej totalne przeciwieństwo. Zamknięta w sobie, cicha i spokojna. Joanna to taka kochana babcia. Niby każda z nich ma jakiś tam charakter, ale mi wydawały się one strasznie płytkie. W książce pojawiają się również już dosyć znani bohaterowie z serii „Błękitnokrwiści” (taki misz masz dwóch serii).

Akcja powieści rozwija się bardzo powoli, lecz niemniej fragmentami jest dosyć ciekawa. Stopniowo staje się coraz mroczniejsza, ale końcówka mogłaby być o wiele lepsza. Książka jest również przeznaczona dla starszych czytelników niż poprzednia seria autorki, gdyż nie brak w niej śmiałych scen erotycznych. Nie wiem czy sięgnę po dalsze tomy.

Moja ocena: 3/6

Tytuł: Zapach spalonych kwiatów
Tytuł oryginalny: Witches of East End
Seria: Ród Beauchamp/The Beauchamp Family #1
Autor: Melissa de la Cruz
Premiera: 17.10.2011r.
Ilość stron: 304
Wydawca: Wydawnictwo Znak literanova
Cena: 32,90 zł

Zapach spalonych kwiatów | Serpent's Kiss | Wind of Salem

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

1 komentarz:

  1. Cudowna okładka. Muszę koniecznie przeczytać, nawet jeśli Twoja recenzja nie jest zachęcająca.

    http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway