Strony

17 marca 2015

Kiera Cass - Książę & Gwardzista

Nim Ami trafiła do pałacu jako jedna z 35 kandydatek do korony, w życiu Maxona Shreve'a była inna dziewczyna. Kim jest Daphne? I dlaczego musiała zniknąć ze sceny? Urodzony jako Szóstka Aspen, nigdy nawet nie marzył o społecznym awansie. Okazało się jednak, że bycie gwardzistą ma również ciemne strony, których America i inne kandydatki nawet się nie domyślają.

"Książę i Gwardzista" to dwa dość krótkie opowiadania, które stanowią dopełnienie do przeczytanych przeze mnie wcześniej książek. „Książę” pokazuje wydarzenia chwilę sprzed Eliminacji i odrobinę później po jej rozpoczęciu. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach, gdy na dobre w nich zagościły Eliminacje. Z opisu na okładce wynika, że dowiemy się czegoś nowego, jednak tak naprawdę wszystkie te wydarzenia zostały opisane już w poprzednich tomach. Niby obserwujemy je z punktu widzenia kogoś innego, ale tak naprawdę możemy domyśleć się tego jak Maxon i Aspen się czują. Za dużo nie wynosimy z tych opowieści.

Na końcu książki znajdziecie dodatkowo pytania do autorki, które przybliżają nam jej sylwetkę i zainteresowania, pełną listę kandydatek biorących udział w eliminacjach, drzewa genealogiczne Ameriki, Maxona i Aspena oraz playlisty do dwóch pierwszych tomów. I to chyba było największym plusem tej książki.

Moja ocena: 3-/6

Tytuł: Książę i Gwardzista
Tytuł oryginalny: The Prince and the Guard
Seria: Selekcja/The Selection #0.5, 2.5
Autor: Kiera Cass
Premiera: 5.11.2014r.
Ilość stron: 224
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Cena: 32,90 zł


Rywalki | Elita | Jedyna | The Heir | Tom 5

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

1 komentarz:

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway