Strony

13 marca 2015

Liz Braswell - Wybrana

Chloe King wreszcie zaczyna panować nad sytuacją. Zrozumiała, kim jest, gdzie jest jej miejsce i co chce teraz robić. Jest przecież niezwykła i ma niespotykane zdolności. Dwie rywalizujące ze sobą grupy uważają, że została „wybrana” do roli przywódcy. Ona jednak nie kupuje tego całego gadania o starożytnej wojowniczce, a już na pewno nie ma zamiaru tworzyć superbohaterskiego alter ego jak postacie ze starych komiksów. Dla Chloe bycie tą jedyną oznacza, że może robić to, na co tylko ma ochotę, czyli dobrze się bawić i tylko sporadycznie spotykać się z ludźmi kotami. Kiedy jednak znajduje jednego ze swoich przyjaciół wykrwawiającego się na śmierć, zdaje sobie sprawę, że czas walki jeszcze nie minął. I tak naprawdę nigdy się nie skończy. Mai i Bractwo Dziesiątego Ostrza nie ustaną w morderczej rywalizacji, dopóki Chloe nie zaakceptuje swojego przeznaczenia – nie obejmie przywództwa.


W tym tomie Chloe zaczyna dojrzewać i podejmować lepsze decyzje. Jest skłonna nawet do największego poświęcenia. Zdziwiło mnie tylko, że nie zauważyła dziwnego zachowania Siergieja. W tym tomie zaczął irytować mnie Alek swoim zachowaniem. Zwłaszcza tym jak zwracał się do Chloe.

Trzeci, a zarazem już ostatni tom, jest utrzymany na poziomie dwóch poprzednich i tak samo czyta się go bardzo szybko. No i znowu muszę zarzucić autorce, że skupiła się bardziej na tym normalnym życiu Chloe a nie na tym związanym z Mai. Ponownie akcja przyspiesza dopiero na końcu, by po chwili i tak zwolnić. Zaskoczeniem może być wątek miłosny i dobranie w pary bohaterów przez Liz Braswell.

Ta część miała chyba najwięcej literówek i innych błędów, co momentami przeszkadzało w czytaniu. Muszę przyznać, że kocham okładkę do tej części.

Książki te bardziej skierowane są do młodzieży. Jak dla mnie to historia jak na jeden raz, ale przyjemnie się spędziło z nią czas. Teraz nabrałam ochoty na ponowne obejrzenie serialu ;).

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Wybrana
Tytuł oryginalny: The Chosen
Seria: Dziewięć żyć Chloe King/Nine Lives of Chloe King #3
Autor: Liz Braswell
Premiera: 26.02.2014r.
Ilość stron: 272
Wydawca: Wydawnictwo Filia
Cena: 34,90 zł


Upadła | Uprowadzona | Wybrana

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway