Strony

01 sierpnia 2014

Kelly Creagh - Nevermore. Kruk

Uważaj, czego pragniesz... możesz to otrzymać

Romans, horror i szczypta humoru. "Nevermore" to opowieść o Varenie i Isobel, milkliwym, często sardonicznym gocie i ślicznej, cieszącej się popularnością, czirliderce.
Zrządzeniem losu tych dwoje zostaje zmuszonych do wspólnej pracy nad projektem z literatury. Dziewczyna szybko ulega fascynacji niepokojącym światem Varena- opisanym na kartkach dziennika i wyśnionym światem, w którym ożywają najkoszmarniejsze opowieści Edgara Allana Poego.
Sny i słowa mają moc większą, niż można sobie wyobrazić...
Gdy opadają maski, gdy nie ma już "gota" i "czirliderki", a zostają tylko coraz bliżsi sobie Isobel i Varen, okazuje się, że obydwoje mają przeciwko sobie nie tylko nieprzychylnych ludzi. To umysł rodzi najstraszliwsze koszmary i zaludnia wewnętrzne otchłanie. Isobel będzie miała tylko jedną szanse, by ocalić Varena przed cieniami, które on sam powołał do życia.

Na początku nic nie zapowiada koszmaru. Kelly Creagh w mroczny świat snów wprowadza czytelnika bardzo powoli, co niezmiernie mi się podobało. Buduje to swojego rodzaju napięcie. Początek powieści to normalne życie i problemy nastolatka, ale pojawiają się tu już jakieś elementy, które ten spokój mogą zakłócać. Dopiero pod koniec wkraczamy w tajemniczy świat snów i Edgara Allan Poego.

Główni bohaterowie: Isobel i Varen też zostali dobrze wykreowani. Dziewczyna posiada swoistego rodzaju dumę i upór. Muszę przyznać, że wydawała mi się niezwykle realna. Varen został pokazany jako naprawdę tajemniczy chłopak, ale gdy zagłębiamy się w jego historię, ukazuje nam się jego prawdziwe oblicze. Po prostu nie mogłam ich nie polubić.

Autorka wplata w swoją opowieść różne utwory Poego, które czytając naprawdę ciężko jest zrozumieć (gościu miał naprawdę niezłą wyobraźnię i pokręcony styl pisania; szkoda, że nie omawiało się go w szkole). Muszę stwierdzić, że książka wciągnęła mnie, a końcówka zachęca do dalszego czytania, więc na pewno sięgnę po „Cienie”.

Moja ocena: 5-/6

Tytuł: Nevermore. Kruk
Tytuł oryginalny: Nevermore
Seria: Nevermore #1
Autor: Kelly Creagh
Premiera: 9.11.2011r.
Ilość stron: 456
Wydawca: Wydawnictwo Jaguar
Cena: 39,90 zł

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Kruk | Cienie | Oblivion

2 komentarze:

  1. Też uznałam tę książkę za ciekawą, ale nie miałam jeszcze okazji przeczytać drugiej części (choć "Kruka" czytałam już daawno). Muszę się w końcu ogarnąć ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja właśnie kończę drugi tom i jest równie dobry co ten ;D

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway