Strony

24 sierpnia 2014

Veronica Rossi - Wielki Błękit

Aria i Perry są o krok od Wielkiego Błękitu – miejsca, gdzie nie ma eteru i niebo nie płonie. By się tam znaleźć, muszą uwolnić porwanego Cindera, bo tylko z nim przedostaną się na drugą stronę eterowej ściany.
Czy Osadniczka i Dzikus zdołają skłonić do współpracy skłócone od stuleci plemiona, zanim nieokiełznany żywioł pochłonie ich świat? Czy znajdą szczęście pod czystym niebem?

(...) ktoś, kogo niedawno poznałem, zadał mi pytanie o uczciwość i o to, ile jest warta.

- Ile jest warta?
  - Jest bezcenna.”

Oto finałowy tom kolejnej serii. Za każdym razem, gdy jakąś kończę, a była ona ciekawa, ze smutkiem opuszczam jej świat. I tak było tym razem.

Ponownie mamy do czynienia z narracją naprzemienną – raz obserwujemy Arię, a raz Perry'ego. Muszę przyznać, że niesamowicie zżyłam się z nimi, ale nie tylko. W mojej pamięci pozostaną na pewno też Roar, Liv, Molly oraz wielu innych. Myślę, że zostali dobrze wykreowani. Każdym z nich nie jest pusty w środku, targają nim emocje – są to silne postacie.

Wszyscy jesteśmy zdolni do strasznych rzeczy, Soren. Ale możemy naprawiać swoje błędy. Sama nie wiem... Muszę w to wierzyć. W przeciwnym razie co nam pozostanie?”

W tym tomie skupiamy się na próbie dotarcia do tajemniczego Wielkiego Błękitu. Myślałam, że akcja książki skupi się wyłącznie na tym wątku, ale pomyliłam się. Płynie ona szybko i jest ciekawa. W porównaniu do „Przez bezmiar nocy” ta część jest ciekawsza. „Wielki Błękit” zawiera w sobie dosyć sporo przemocy. Dochodzi do tortur czy morderstw.
UK

Veronica Rossi stworzyła ciekawy świat. Burze eterowe, Pody, Wykluczeni i Osadnicy. Do całej serii dołączone są jeszcze dwie nowele, które z przyjemnością przeczytam, a do świata Arii i Perry'ego jeszcze powrócę.

Moja ocena: 5+/6

Tytuł: Wielki Błękit
Tytuł oryginalny: Into the Still Blue
Seria: Przez burze ognia/Under the Never Sky #3
Autor: Veronica Rossi
Premiera: 16.07.2014r.
Ilość stron: 368
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Cena: 34,90 zł

Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/5 komentarzy:

 1. Muszę koniecznie przeczytać, ale najpierw zacznę, naturalnie, od drugiego tomu.
  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś skuszę się na drugi tom, zobaczymy jak to będzie w przyszłości z moimi chęciami do uzupełniania sobie serii :) Pierwszy tom na kolana nie powalił niestety, ale zgrzytania zębami też nie było ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna mam chrapkę na tę serię

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakiś czas temu zaczęłam pierwszy tom, ale mam ochotę przeczytać jednak trochę więcej :) Wiele osób wychwala tę serię

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam, że książka podobno dobra :)) Poza tym lubię książki z taką narracją :)

  http://na-magicznej-polce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway