Strony

13 sierpnia 2014

P. C. & Kristin Cast - Ślubowanie Lenobii

Lenobia Whitehall urodziła się w osiemnastowiecznej Francji, jako nieślubna córka barona. Jej nieprzeciętna uroda przyciągała uwagę mężczyzn, narażając dziewczynę na niebezpieczeństwo. W trosce o przyszłość córki matka wysłała ją pod przybranym nazwiskiem do Nowego Orleanu. Jednak zanim Lenobia dotarła do celu, musiała zmierzyć się ze złem.


Ślubowanie Lenobii” to kolejna nowelka z cyklu „Dom Nocy”, której to tomy pojawiają się w zatrważającym tempie. W porównaniu do przygód Zoey i jej przyjaciół, ta historyjka jest o wiele ciekawsza. Krótka i na temat. W „Ślubowaniu Lenobii” poznajemy jej ukochanego Martina, o którym tak wspomina w innych książkach. Poznajemy również okoliczności w jakich została naznaczona na wampira. Ciekawym wątkiem był wątek szalonego biskupa, który igrał z ciemną stroną mocy i miał słabość do pięknych i młodych dziewczyn. W środku można znaleźć, przy każdym rozdziale, ilustracje. Nie wszystkie były dobre, ale zazwyczaj oddawały treść danego rozdziału. Myślę, że nawet ci, co nie czytali innych książek z tej serii, mogą sobie sięgnąć po tą jako oddzielną opowiastkę. Szybka do czytania, chociaż czasami niezrozumiała poprzez wyrażenia francuskie i brak ich tłumaczeń.

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Ślubowanie Lenobii
Tytuł oryginalny: Lenobia's Vow
Seria: House of Night Novellas #2
Autor: P. C. Cast & Kristin Cast
Premiera: 19.02.2014r.
Ilość stron: 160
Wydawca: Wydawnictwo Książnica
Cena: 25,00 zł


Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Przysięga Smoka | Ślubowanie Lenobii | Klątwa Neferet | Kalona's Fall

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway