Strony

21 sierpnia 2014

Beth Revis - As They Slip Away

Akcja opowiadania rozgrywa się na „Błogosławionym” zanim Amy Martin przebudzi się i Starszy obejmie dowództwo. Ta nowela opisuje życie w Szpitalu podczas panowania Najstarszego. Koncentrując się na pobocznych postaciach, czytelnik obserwuje życie Harley'ego, Oriona, Victrii i innych.

Selene to piosenkarka na statku, który ceni tylko ludzi, którzy mogą zapewnić umiejętności zwiększające szanse na przeżycie. Selene zostaje wysłana, z garstką innych studentów, aby uczyć się o ważności sztuki od Oriona. Przydzielono jej młodego rzeźbiarza – Luthora i ich niebezpieczny romans udowadnia jak przerażające może być życie, gdy jest się uwięzionym na statku kosmicznym pod rządami dyktatora bez serca.

Do przeczytania tej nowelki zbierałam się od kwietnia, ale w końcu nadszedł czas, aby to zrobić. Nie jest ona długa i została napisana łatwym językiem przez co łatwo się ją czyta. Jej akcja nie pędzi jak szalona, dopiero pod koniec staje się ona dosyć mroczna. Momentami może być trochę nudnawa, gdyż w dużej mierze skupia się na sztuce. Jej cały wydźwięk jest dosyć smutny – przez to co się stało z Selene. Dzięki „As They Slip Away” możemy lepiej poznać Harleya, Victrię i innych przyjaciół Starszego czy przerażającego Luthora. Przyjemnie było ponownie zagłębić się w świecie Błogosławionego, chociaż na chwilę.

Moja ocena: 4/6

Tytuł: As They Slip Away
Seria: W otchłani/Across the Universe #2.5
Autor: Beth Revis
Premiera: 11.01.2013r.
Ilość stron: 48


Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/

W otchłani | Milion słońc | Cienie Ziemi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway