Strony

19 sierpnia 2014

Alex Scarrow - Czas drapieżnków

Kiedy Maddy przypadkowo otwiera okno czasowe w miejscu i czasie, w którym nie powinna, Liam zostaje uwięziony w odległej przeszłości, na terytorium zabójczego, i jak dotąd nieodkrytego, gatunku drapieżnika.
Czy Liam będzie w stanie skontaktować się z Maddy i Salem zanim krwiożerczy dinozaur nie rozerwie go na kawałki? I czy ratowanie własnej skóry nie wpłynie na historię tak mocno, aby zmienić znaną nam rzeczywistość?

Pierwsza część „Time Riders'ów” nie była zła, ale też nie była bardzo dobra. Taka pomiędzy. Postanowiłam dać szansę jeszcze drugiemu tomowi i zobaczyć czy warto czytać tą serię dalej. Tak jak i poprzedniczka, nie jest to bardzo dobra pozycja, ale dla zabicia czasu może być. Chociaż momentami nawet wciąga.

Szkoda, że autor trochę mało poświęcił na opisanie dżungli sprzed 65 milionów lat. Mamy jej tylko ogólne zarysy, a naprawdę mógł wykreować przepiękny świat. Wprowadzone również do książki zostają tajemnicze, podobne do człowieka, stworzenia, które mogą zmienić bieg całej historii – to akurat było dobrym posunięciem. Co do samych bohaterów. Główne postacie czyli Liam, Maddy i Sal nie za bardzo się zmieniają. Mamy za to od groma nowych postaci: Edwarda, Howarda, Beki, Kelly'ego... można by tak wymieniać dosyć dłygo.

Powieść czyta się szybko ze względu na prosty język. Zawiera trochę więcej przemocy niż poprzedni tom. Momentami łatwa do przewidzenia. Pisząc tą recenzję, zauważam jak mój gust się zmienia. Dwa lata temu książka ta pewnie by mi się spodobała i to bardzo, a teraz jestem trochę zawiedziona. 

Moja ocena: 3/6

Tytuł: Czas drapieżników
Tytuł oryginalny: Day of the Predator
Seria: Time Riders #2
Autor: Alex Scarrow
Premiera: 26.04.2013r.
Ilość stron: 432
Wydawca: Wydawnictwo Zielona Sowa
Cena: 34,90 zł
 
Recenzja bierze udział w wyzwaniu:
http://magicznyswiatksiazki.pl/czytam-fantastyke-2014/


Jeźdźcy w czasie | Czas drapieżników | Kod apokalipsy | Wieczna wojna | Wrota Rzymu | City of Shadows | The Pirate King | The Mayan Prophecy | The Infinity Cage

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway