Strony

03 lutego 2015

Filmowo: Dla Ciebie wszystko

Dawson Cole (James Marsden) to chłopak wychowywany w rodzinie uważanej w miasteczku za najbardziej niebezpieczną. Jego rodzina skłonna jest do przemocy, ma problemy z alkoholem i jest zamieszana w sprawy związane z narkotykami. Amanda Collier (Michelle Monaghan) z kolei wychowywana jest w tradycyjnych wartościach, które sprawiły, że chce zostać nauczycielką. Różnice pochodzenia oraz nieprzychylni ludzie sprawiają, że tych dwoje nie może być razem, choć oboje bardzo tego pragną. Dawson, który w młodości zabił człowieka, nie może się z tym pogodzić i pokutuje, żyjąc samotnie i pracując na platformach wiertniczych. Amanda wychodzi za mąż, ma dzieci, ale mimo to nie może zaznać szczęścia. Po latach dawni kochankowie spotykają się w rodzinnym miasteczku z okazji pogrzebu starego przyjaciela. Uczucia, którymi kiedyś się darzyli powracają, ale przeszłość i konflikty również powracają ze zdwojoną siłą.


To już kolejna ekranizacja książki Sparksa, a nie długo w kinach „Najdłuższa podróż”. Filmy te produkowane na masową skalę i tak jak już pisałam przy recenzji powieści mają bardzo podobny schemat. Chociaż nie powiem, przyjemnie się je ogląda. Tak samo było i z filmem „Dla Ciebie wszystko”.

Co do samych aktorów mogli wybrać na miejsce młodszego Dawsona kogoś innego bo jakoś mi nie pasował do tej postaci, a ze swoją przyszłą wersją nie ma nic wspólnego i nie są podobni do siebie pod żadnym względem, z innej strony przedstawiają się Linda Liberato i Michelle Monaghan - są podobne do siebie z wyglądu i można uznać je za jedną i tą samą osobę. W całej historii brakowało mi tej mrocznej rodziny Dawsona, który w książce mam wrażenie była lepiej ukazana, a tutaj tylko tak pobieżnie wspomniana. 

Obserwujemy wydarzenia z teraźniejszości oraz z przeszłości. Dzięki temu widzimy jak rozkwita miłość Amandy i Dawsona oraz przyczynę ich rozstania. Historia nie jest jakaś ciężka, więc film również nie wymaga wielkiego myślenia. Można się przy nim swobodnie zrelaksować. Najbardziej czekałam na te momenty, gdzie właśnie pojawiały się młodsze wersje naszych bohaterów, gdyż Amanda przekazywała naprawdę dużo radości i zarażała swoim uśmiechem.


Reżyseria: Michael Hoffman
Scenariusz: J. Mills Goodloe, Will Fetters
Gatunek: melodramat
Producent: USA
Premiera: 17 października 2014 (Polska)/15 października 2014 (świat)
Czas trwania: 1h 57 min
Tytuł oryginalny: The Best of Me

Obsada:
Michelle Monaghan – Amanda Collier
James Marsden – Dawson Cole
Luke Bracey – Młodszy Dawson
Liana Liberato – Młoda Amanda
Gerald McRaney – Tuck
Caroline Goodall – Evelyn
Sebastian Arcelus – Frank
Sean Bridgers – Tommy Cole
Rob Mello – Ted Cole

Zwiastun:

Na podstawie powieści Nicholasa Sparksa „Dla Ciebie wszystko”.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway