Strony

20 lutego 2016

Jessica Sorensen - Ocalenie Callie i KaydenaMroczna tajemnica Kaydena wyszła na jaw, a on sam stoi w obliczu groźby oskarżenia o pobicie. Gdyby Callie zdradziła swój sekret, chłopak mógłby zostać oczyszczony z zarzutów. Mimo że to jedyny sposób, Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zrobi wszystko, co w jego mocy, by ją chronić, nawet jeśli będzie musiał opuścić jedyną dziewczynę, którą kiedykolwiek pokochał.

Callie widzi pogrążającego się w ciemności Kaydena i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Wie, że będzie to możliwe, gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna własne bolesne tajemnice. Przerwanie milczenia przeraża ją, ale nie tak bardzo, jak sama myśl o utracie Kaydena.
„- Ale jak zapomnieć o tym, co nam się przydarzyło? – Zastanawiam się, wygładzając zgniecenia materiału sukienki. – Jak o tym nie myśleć?
(...)
- Nie zapominasz, tylko zostawiasz za sobą. Bądź osobą, którą miałaś być, a nie tą, którą inni postanowili z ciebie zrobić.”

Po emocjonującej końcówce pierwszego tomu nie mogłam doczekać się, kiedy sięgnę po „Ocalenie Callie i Kaydena” i poznam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Callie i Kayden to para, która w poprzednim tomie zawładnęła całym moim sercem. Cieszę się, że udało im się przetrwać i wreszcie wyrzucić z siebie to wszystko co gromadzili w sobie przez te wszystkie lata. W „Ocaleniu Callie i Kaydena” poznajemy lepiej Luke’a, najlepszego przyjaciela głównego bohatera. I nie można go było nie lubić. A powiedzenie „najlepszych przyjaciół poznajemy w biedzie” w 100% się sprawdziło. Łatwo można było odczuwać wszystkie emocje, które targały zarówno Callie jak i Kaydenem. Można się było z nimi śmiać i płakać, ale pewne jest to, że niezwykle mocno trzymałam kciuki, żeby się wszystko udało.

Jessica Sorensen niczego nie upiększa. Z niezwykłą dokładnością pokazuje jak ból, brak akceptacji ze strony rodziców bądź przyjaciół czy odrzucenie wpływa na zachowanie zwłaszcza młodych ludzi. A wybaczenie i odbudowanie zaufania trwa bardzo długo. Tak bardzo wciągnęłam się w życie młodych ludzi, że nie mogę doczekać się kolejnych tomów.

„Mogę dokonać wyboru. Mam władzę i wolność. Przetnę więzy, łączące mnie z trawiącymi mnie rzeczami. Mogę tego dokonać. Mogę wszystko, jeśli tego zechcę. Muszę tylko zdecydować, że chcę to zrobić.”Moja ocena: 5/6

Tytuł: Ocalenie Callie i Kaydena
Tytuł oryginalny: The Redemption of Callie & Kayden
Seria: Przypadki/The Coincidence #2
Autor: Jessica Sorensen
Premiera: 19.10.2015r.
Ilość stron: 384
Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Cena: 34,90 złPrzypadki Callie i Kaydena | Ocalenie Callie i Kaydena | The Destiny of Violet & Luke | The Probabulity of Violet & Luke | The Certainty of Violet & Luke | The Resolution of Callie & Kayden | Seth & Greyson

2 komentarze:

 1. Jestem po lekturze pierwszego tomu i już się nie mogę doczekać, gdy przeczytam kolejny! ;)

  Pozdrawiam!
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja nie mogę doczekać się trzeciego :D

   Usuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway