Strony

03 lutego 2016

Melissa Marr - Krucha wieczność

Seth ma wrażenie, że odkąd Aislinn objęła rządy nad Letnim Dworem wróżek, coś w ich związku szwankuje. Aislinn musi wypełniać liczne obowiązki i spędzać z Keenanem, Królem Lata, o wiele więcej czasu, niż chłopak by sobie życzył. Dręczą go w dodatku myśli o przyszłości. Jego dziewczynę czeka wieczność… ale wieczność z Keenanem. Seth nie może się z tym pogodzić. Musi znaleźć sposób, by zostać z ukochaną na zawsze… Tylko władająca Wysokim Dworem Sorcha może go wspomóc... Jednak gdy Seth wyruszy na jej poszukiwania, Aislinn i Keenan bardzo się do siebie zbliżą.

Kolejny tom opowiadający o świecie wróżek, w którym wracamy do postaci z pierwszego tomu, a mianowicie Aislinn i Setha. Chociaż tym razem autorka miała skupić się bardziej na chłopaku, niestety miałam wrażenie, że to Królowa Lata zdominowała „Kruchą wieczność”. Ona i jej użalanie się nad sobą. Brakowało mi tej silnej i walczącej Aislinn. Chociaż muszę przyznać, że Seth to chłopak idealny, gdyż naprawdę ma dużą dozę tolerancji do tego, że jego dziewczyna spędza tyle czasu z innym.

Melissa Marr za bardzo skupiła się na polityce świata wróżek niż na jakiś bardziej dynamicznych wydarzeniach, przez co książka momentami była nudnawa. Brakowało mi tej akcji, napięcia i jakichś elementów zaskoczenia, które były wyraźniejsze w poprzednich tomach. Większość fabuły skupiła się na rozterkach miłosnych pomiędzy Keenanem, Aislinn i Sethem oraz na ciągłych spięciach trzech dworów, które powoli zaczynają się przekształcać w oficjalną wojnę (i tutaj pokładam dużą nadzieję, że Melissa Marr rozwinie to w kolejnych tomach). Podobało mi się jednak to, że mieliśmy szansę poznać szerzej dwór Sorchy, czyli Wysoki Dwór. Autorka bardzo ciekawie opisała go i to co nim rządzi.

Jak do tej pory jest to najgorszy tom z serii, ale będę czytała ją dalej i może autorka powróci do tego, co mnie tak urzekło w poprzednich częściach a także rozwinie poboczne wątki, które mnie zainteresowały.

Moja ocena: 3+/6

Tytuł: Krucha wieczność
Tytuł oryginalny: Fragile Eternity
Seria: Królowa Lata/Wicked Lovely #3
Autor: Melissa Marr
Premiera: 2011r.
Ilość stron: 424
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Cena: 31,90 zł

Królowa Lata | Król Mroku | Krucha wieczność | Świetliste cienie | Mroczna łaska

Recenzja bierze udział w wyzwaniach: Czytam fantastykę, Czytam Opasłe Tomiska 2016.

1 komentarz:

  1. Widziałam kiedyś tą książkę w księgarni i planowałam kupić. Jednak był to jedyny tom z serii, a pierwszego nie widziałam. W każdym razie mam nadzieję, że w końcu się zabiorę za to ;)

    Pozdrawiam!
    http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway