Strony

18 marca 2016

Tim Tharp - Cudowne tu i teraz

Sutter Keely to rozrywkowy gość, który poderwie do tańca największego smutasa. W szkole daleko mu do orła, nie planuje studiów i prawdopodobnie spędzi większość życia, składając koszule w sklepie z męską odzieżą. Trudno. Ważne, że miasto jest pełne kobiet, a dobry alkohol potrafi sprawić, że życie jest absolutnie fantastyczne.

Pewnego ranka po nocnej balandze Sutter budzi się na obcym trawniku i poznaje Aimee. Aimee nie wie, o co chodzi w życiu. Aimee to towarzyska porażka. Aimee potrzebuje pomocy, więc bohaterski Sutterman podejmuje wyzwanie. Ma plan: pokaże jej, na czym polega dobra zabawa i puści ją wolno, gdy będzie gotowa żyć pełnią życia. Jednak okazuje się, że Aimee to dziewczyna inna niż wszystkie, które poznał do tej pory. Nie wiedząc kiedy i jak, Sutter zakochuje się po uszy. Do tego czuje, że po raz pierwszy w życiu ma wpływ na kogoś innego – może mu pomóc, ale może też go zniszczyć…

„Jeśli naprawdę się czegoś chce, trzeba o to zawalczyć.”

Film na podstawie książki widziałam już dawno i spodobał mi się na tyle, żeby sięgnąć po pierwowzór.

Historię obserwujemy z punktu widzenia Sutter’a Keely’ego. Chłopak jest uzależniony od paru lat od alkoholu, chociaż za bardzo nie chce przyznać się do tego problemu. Miałam co do niego bardzo mieszane uczucia. Niby pod tą warstwą podrywacza, kryje się wrażliwy nastolatek, ale także chłopak zdolny zniszczyć nie tylko swoje życie, ale także tych, którzy się do niego zbliżą. Z kolei Aimee to bardzo nieśmiała dziewczyna, której bardzo ciężko nawiązać kontakty z innymi osobami, więc gdy w jej życiu pojawia się Sutter, wszystko zaczyna się zmieniać. Muszę przyznać, że Sutter i Aimee bardzo do siebie pasowali, a czytając ich przygody widziałam twarze aktorów z ekranizacji powieści.

„Cudowne tu i teraz” to ciekawa powieść obyczajowa. Język jakim autor posługuje się jest niezwykle lekki i pomimo tego, że akcja nie pędzi, a wręcz jest bardzo spokojna, książkę czyta się niezwykle szybko. Tim Tharp pokazuje jak inni ludzie wpływają na nasze życie (pozytywnie lub negatywnie), chociaż czasami sami nie jesteśmy tego świadomi, jak również to, że warto otworzyć swój świat dla kogoś innego, bo miłość może pojawić się znienacka, a osoba którą uważało się za największego dziwaka, może okazać się najwspanialszą osobą pod słońcem. 

„Po prostu poczekaj chwilę i ktoś się pojawi. Ktoś, kogo zupełnie się nie spodziewałeś. Ktoś, kto będzie cię potrzebował takim, jakim jesteś.”Moja ocena: 4+/6

Tytuł: Cudowne tu i teraz
Tytuł oryginalny: The Spectacular Now
Seria: ---
Autor: Tim Tharp
Premiera: 22.04.2015r.
Ilość stron: 368
Wydawca: Wydawnictwo Bukowy Las
Cena: 36,90 zł
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway