Strony

06 marca 2016

Melissa Marr - Mroczna łaska

Krucza wróżka Bananach zyskała niewyobrażalną do tej pory siłę. Chce wojny między wszystkimi dworami. W Huntsdale tymczasem pojawiają się napawający grozą posłańcy śmierci – Far Dorcha i jego spowita w całun siostra Ankou. Jeśli władcy wróżek zechcą ocalić poddanych, będą musieli zawrzeć trudne sojusze albo sprzymierzyć się z wrogiem. Wszystkich czekają niełatwe decyzje… nie tylko te związane z władzą. Aislinn musi w końcu dokonać wyboru – czy spędzić wieczność ze swoim królem czy ukochanym Sethem, który dla niej wyrzekł się śmiertelności. Czy Donia będzie potrafiła przebaczyć Keenanowi?

To już ostatni tom opowiadający o wróżkach. Tym razem Melissa Marr opowiada wydarzenia z punktu widzenia kilku osób – Aislinn, Keenana, Doni, Nialla czy Setha i robi to na tyle płynnie, że nie przeszkadzało mi to w odbiorze, chociaż nie zawsze przepadam za takimi skokami. Autorka najciekawiej posunęła się w przypadku Nialla, którego zachowanie zmienia się radykalnie, ale na szczęście to wszystko zostało ładnie wyjaśnione. Aislinn staje się wreszcie stanowcza w swoich postępowaniach, z czego naprawdę się cieszę, ponieważ to co wyczyniała w „Kruchej wieczności” nie było do zaakceptowania.

Można było z łatwością wyczuć ten dreszczyk emocji, który serwuje nam autorka. Szkoda tylko, że tak mało zostało poświęcone samemu starciu pomiędzy dworami. Muszę też przyznać, że przewidywalności nie brakowało, zwłaszcza pod koniec i za to ogromny minus. Jednak książka nadal wciągała w swój świat, a to dzięki lekkiemu i płynnemu językowi jakim operuje autorka.

Melissa Marr stworzyła mroczny i fascynujący świat wróżek, które przedstawiła inaczej niż zawsze je sobie wyobrażaliśmy. Każdy z dworów jest opisany ciekawie. Widać było także, że dla autorki liczył się każdy bohater i każdemu z nich chciała poświęcić jak najwięcej uwagi. Cała seria jest godna uwagi. Z jednej strony szkoda, że to już koniec, a z drugiej co za dużo to nie zdrowo.

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Mroczna łaska
Tytuł oryginalny: Darkest Mercy
Seria: Królowa Lata/Wicked Lovely #5
Autor: Melissa Marr
Premiera: 22.02.2012r.
Ilość stron: 360
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Cena: 34,90 zł


Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway