Strony

10 października 2014

Filmowo: Więzień labiryntu

Nastoletni Thomas razem z 60 innymi osobami zostaje uwięziony w tajemniczym labiryncie. Gdy wszystko wydaje się być stracone i nikt nie potrafi znaleźć wyjścia nagle pojawia się dziewczyna. Posiada ona cenną informację, która może być pierwszym krokiem do upragnionej wolności.

Książki na podstawie której powstał film nie czytałam, więc nie miałam bladego pojęcia czego się spodziewać. Ale muszę przyznać, że film wciągnął mnie od samego początku. Na niektóre pytania dostajemy odpowiedzi dopiero na koniec.

Wielkie brawa należą się obsadzie, gdyż wypadli naprawdę świetnie, a zwłaszcza Dylan O'Brien („Stażyści”, „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”), który wcielił się w postać głównego bohatera Thomasa. Mimo młodego wieku Dylan potrafi zagrać naprawdę różne postacie i niejednokrotnie to już udowodnił. Również podobała mi się kreacja Gally'ego, w którego wcielił się Will Poulter („Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu”) - można powiedzieć, że był on zupełnym przeciwieństwem Thomasa. 

 

Chociaż z pozoru historia wydaje się być nieskomplikowana, to w miarę rozwoju akcji opowieść staje się coraz bardziej zawiła, przede wszystkim dochodzą nowe wątki - poznajemy skrywane przez labirynt tajemnice czy przeszłość wybranych głównych bohaterów. Już od samego początku filmu twórcom udaje się przykuć uwagę widzów – serwują nam jedynie strzępki informacji. Nie wiemy kim są bohaterowie, dlaczego zostali zamknięci w ogromnym labiryncie, w jakim celu do Strefy przysyłani są regularnie nowi nastolatkowie oraz kto wymazał im pamięć, a co najważniejsze, czy istnieje z tego "więzienia" jakaś droga ucieczka. Twórcy niechętnie pokazują widzą odpowiedzi i dzięki temu opowieść o Thomasie potrafi trzymać w napięciu.Więzień labiryntu” posiada również niezłe efekty specjalne, a zwłaszcza te ukazujące sam labirynt.

Teraz trzeba tylko czekać na ekranizację „Prób ognia”, która w kinach ma pojawić się we wrześniu przyszłego roku, a w międzyczasie przeczytać książki Dashnera.Zwiastun:Reżyseria: Wes Ball
Scenariusz: Noah Oppenheim, T. S. Nowlin, Grant Pierce Myers
Premiera: 19 września 2014 (Polska)/11 września 2014 (świat)
Czas trwania: 1h 53min
Gatunek: thriller, akcja, sci-fi
Produkcja: USA
Tytuł oryginalny: The Maze Runner

Obsada:
Dylan O'Brien – Thomas
Aml Ameen – Alby
Ki Hong Lee – Minho
Blake Cooper – Chuck
Thomas Brodie-Sangster – Newt
Will Poulter – Gally
Dexter Darden – Frypan
Kaya Scodelario – Teresa
Chris Sheffield – Ben
Joe Adler – Zart
Alexander Flores – Winston
Jacob Latimore – Jeff

Na podstawie powieści Jamesa Dashnera o tym samym tytule.

1 komentarz:

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway