Strony

09 lipca 2015

Kat Falls - Mroczny dar

W nieodległej przyszłości na skutek globalnego ocieplenia poziom oceanów podnosi się tak bardzo, że większa cześć kuli ziemskiej zostaje zalana. Ci, którzy przeżyli, mieszkają w gigantycznych, ponurych blokach przypominających ule. Jednak dla odważnych, spragnionych wolności jest jeszcze jedno wyjście…
Tay od urodzenia mieszka na dnie oceanu. Kiedy farma jego rodziców staje się obiektem ataku banitów, chłopak rozpoczyna walkę o dom – jedyny, jaki zna. W towarzystwie Gemmy, dziewczyny z lądu, która przybyła pod wodę w poszukiwaniu brata, przekracza granicę brutalnej rzeczywistości i odkrywa sekrety zagrażające podwodnej kolonii.

Mroczny dar” Kat Falls nieraz widziałam w Empiku czy jakiejś innej księgarni, opis był zachęcający, więc gdy zobaczyłam ją w bibliotece, postanowiłam wypożyczyć.

Główny bohater, a zarazem narrator opowieści, Tay wraz z rodzicami oraz siostrą mieszka w eksperymentalnej kolonii znajdującej się na dnie oceanu. Nie zna innego życia. Jest dosyć sympatyczną postacią i da się go lubić. Podobnie jest z Gemmą, która ma niezły charakterek.

Większość akcji dzieje się pod poziomem morza. Autorka dosyć ciekawie opisała podwody świat. A to dzięki plastycznemu językowi. Dużo czasu poświęciła na ten temat. Pojawiają się przebłyski jakiejś szybszej akcji, ale przemijają one dosyć szybko. Pojawiają się też elementy przemocy, lecz to raczej taka spokojna pozycja. Jest to dosyć przyjemna książka, ale przeznaczona bardziej dla młodszych czytelników.

Moja ocena: 3/6

Tytuł: Mroczny dar
Tytuł oryginalny: Dark Life
Seria: Podwodny świat/Dark Life #1
Autor: Kat Falls
Premiera: 15.02.2012r.
Ilość stron: 294
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Cena: 29,90 zł

Mroczny dar | Osada

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway