Strony

12 lipca 2015

Maxime Chattam - Królowa Malroncja

Matt, Tobias i Amber, opuściwszy wyspę Carmichaela, kontynuują wędrówkę na południe, aby poznać powody, dla których Cynicy porywają Piotrusiów. Usiłują także dociec, dlaczego Matt jest poszukiwany przez królową Malroncję. W wyprawie towarzyszy im olbrzymi pies Kudłata. Celem pierwszego etapu podróży jest dotarcie do Ślepego Lasu. Wkrótce spotkają tam tajemniczą wspólnotę, która nie ufa dzieciom i trzyma się od nich z daleka. Ciekawe dlaczego…? I wreszcie zapuszczą się w głąb tajemniczego lasu, gdzie wszystko jest wielkie ponad wszelką miarę, a tam na ich drodze pojawi się kolejna, bardzo osobliwa wspólnota Piotrusiów. Czy trójce bohaterów uda się przetrwać w Innym Świecie, w którym ludzkość została zdziesiątkowana, a dorośli zamienili się w okrutne potwory?Po drugi tom „Innego Świata” sięgnęłam, aby poznać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, które pojawiły się w poprzedniej części. Część tajemnic się wyjaśniła, ale nie wszystkie.

Wędrując przez nowy świat wraz z Mattem, Tobiasem oraz Amber odkrywamy coraz to bardziej dziwne stworzenia czy wierzenia. Dowiadujemy się o co tak naprawdę chodzi z Poszukiwaniem Skór i kogo szukają, lecz nie wiemy czemu to podobizny Matta zdobią ściany miasta Cyników. Dziwne też było, że popełniając tyle zbrodni, Matt praktycznie nie odczuwa wyrzutów sumienia.

Książkę, tak jak poprzedniczkę, czyta się bardzo szybko, a to dzięki akcji, która jest utrzymana w jednostajnym tempie. Szkoda tylko, że autor nie poświęcił więcej uwagi i czasu na opisy tego innego świat oraz nowych bohaterów. Gdy coś ciekawszego zaczyna się pojawiać to za chwilę zostaje to ukrócone. Tytuł powieści sugeruje, że dużo jest właśnie na temat tajemniczej królowej Malroncji, ale nic bardziej mylnego, nie wiemy o niej prawie niczego. A szkoda. Nie wiem czy będę kontynuować przygodę z tym autorem. Może kiedyś jak uda mi się upolować je w bibliotece.


Moja ocena: 3+/6

Tytuł: Królowa Malroncja
Tytuł oryginalny: Malronce
Seria: Inny świat/Autre Monde #2
Autor: Maxime Chattam
Premiera: 26.10.2011r.
Ilość stron: 376
Wydawca: Wydawnictwo Sonia Draga
Cena: 37,00 zł

Przymierze trojga | Królowa Malroncja | Jądro ziemi | Entropia | Oz | Neverland

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam fantastykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway