Strony

02 września 2015

Diana Gabaldon - Ognisty krzyżIdą niebezpieczne czasy: w powietrzu wisi już rewolucja, która doprowadzi do powstania USA. Wśród osadników z Karoliny Północnej, gdzie żyją bohaterowie, będą ofiary. Ale jak je leczyć, skoro... nie wymyślono jeszcze antybiotyków? Wkrótce Claire i Jamie muszą się rozłączyć. Czy na zawsze?

Claire, Jamie, Bree i Roger żyją w koloniach na terenie dzisiejszych Stanów Zjednoczonych i borykają się z wieloma problemami. Wiedzą, że zbliża się wielkie powstanie, które ma utworzyć niepodległy kraj, ale to nie jedyne niebezpieczeństwa. Każdy z bohaterów wpada w przeróżne tarapaty – jedne mniejsze, drugie większe.

Uff.. I kolejny tom za mną. Gdy zobaczyłam go myślałam, że chyba padnę bo to tak grube tomiszcze (poprzednie nie przekraczały 1000 stron). Momentami czytało się ciężko, ponieważ autorka zapychała strony nudnawymi opisami (co chwilami może zirytować i spowodować chęć odłożenia książki na bok), a momentami nie mogłam oderwać się od stron i potrafiłam przerzucić ich naprawdę sporo, obawiając się o życie moich ukochanych bohaterów. Autorka także nie porzuca humoru i czasami naprawdę idzie się pośmiać z przygód postaci a także z ich zachowań.

Jednak pomimo przynudnawych opisów najbardziej denerwowało mnie tłumaczenie książki. No bo w poprzednich tomach zawsze była Claire nazywana „Angielką” a tu teraz pojawia się „Angliszka” (?) - za każdym razem starałam się poprawiać sama sobie w głowie, bo okropnie to brzmi. Ale to nie wszystko, ponieważ można znaleźć było literówki czy braki w zdaniach. Może takie wydanie mi się po prostu trafiło?

Jednak pomimo tylu minusów książkę czytało mi się przyjemnie i nie mogę doczekać się kiedy sięgnę po kolejny tom, by poznać przygody Claire, Jamie'go, Bree czy Rogera a także wielu innych.

Moja ocena: 4/6

Tytuł: Ognisty krzyż
Tytuł oryginalny: The Fiery Cross
Seria: Obca/Outlander #5
Autor: Diana Gabaldon
Premiera: 2011r.
Ilość stron: 1248
Wydawca: Wydawnictwo Świat Książki
Cena: 39,90 zł
 

Obca | Uwięziona w bursztynie | Podróżniczka | Jesienne werble | Ognisty krzyż | Tchnienie śniegu i popiołu | Kość z kości | Spisane własną krwią


2 komentarze:

 1. Jestem strasznie zauroczona "Outlanderem" jednak serial cenię bardziej za aktorstwo i cudowne kadry, niż fabułę, więc ta seria nie jest raczej dla mnie :)
  Pozdrawiam
  http://spisanezpamieci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie serial także bardzo się podoba i to właśnie on zachęcił mnie do czytania tych książek ;D

   Usuń

Drogi Czytelniku/Czytelniczko!
Cieszę się, że dotarliście aż tutaj i mam nadzieję, że Wam się podoba :D A skoro już tu zajrzałeś/aś zostaw proszę po sobie ślad w postaci komentarza. Będzie mi bardzo miło przeczytać każdy i postaram się odpowiedzieć na wszystkie. Będą one także świetną zachętą do dalszej pracy :D. A jeśli masz jakieś pytanie - nie bój się go zadać ;)
Grace Holloway